Mýto bude od září kontrolovat ELTODO

Kontrakt má hodnotu necelé čtyři miliony korun, ELTODO by mělo začít s kontrolami v září.

Společnost ELTODO dopravní systémy vyhrála soutěž vypsanou Ředitelstvím silnic a dálnic na kontrolu výběru mýta na českých dálnicích a rychlostních silnicích. Smlouva byla uzavřena od dubna do září letošního roku a její objem je 3,98 milionu korun. Informovala o tom společnost.

Na mýtné od konce ledna prozatím dohlíží firma Logica CMG, kterou ministerstvo dopravy zvolilo jako dočasné řešení poté, co v prosinci zrušilo první výběrové řízení. Mluvčí ŘSD Martina Vápeníková řekla, že Eltodo v tendru uvedlo Logicu CMG jako svého subdodavatele. To potvrdil i Rafaj s tím, že firma využije od společnosti Logica techniku, která již na dálnicích funguje.

Výsledky nezávislého měření úspěšnosti výběru mýtného jsou pro ministerstvo dopravy důležité. Právě od čísel, která zjistí nezávislý auditor, se totiž odvíjí výše odměny pro firmu Kapsch, která mýtný systém obhospodařuje. Podle dosavadních měření úspěšnost výběru přesahuje 98 procent. Nezávislá znalecká firma bude například podle videozáznamu porovnávat počet vozidel, která projela pod mýtnou bránou, s příjmy, které do systému přitekly. Zjistí také, kolik vozidel se placení mýtného zcela vyhnulo.

Kolem výběru mýtného auditora panovaly dlouho nejasnosti. Zrušení prvního tendru ministerstvo odůvodňovalo příliš striktními zadávacími podmínkami. Kvůli tomu zůstal mýtný systém celý leden bez nezávislého dozoru. Poté, co MD vybralo bez výběrového řízení firmu Logica CMG, objevily se hlasy, že porušuje zákon, neboť cena zakázky přesahuje dva miliony korun. Takové spekulace však úřad odmítl.

autoweb.cz, ČTK

5.4.2007 2:46

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist