MfD: Hyundai letos zaměstná méně lidí

Podle automobilky je na vině zpoždění výstavby nošovického závodu.

Jihokorejská firma Hyundai letos v Česku zaměstná méně lidí, než kolik se zavázala přijmout ve smlouvě o svém příchodu do země. Místo 947 pracovníků, které letos chtěla pro svůj chystaný závod v Nošovicích na Frýdecko-Místecku, zde zatím najde práci 585 manažerů, techniků, dělníků a lidí zaměstnaných v administrativě. Podle mluvčího Hyundai Petra Vaňka za to mohou zpoždění při výstavbě závodu. Píše to dnešní Mladá Fronta Dnes (MfD) v příloze pro Moravskoslezský kraj.

Investici zdržely výkupy pozemků a také zatčení hlavního představitele Čong Mong-Kua, kvůli němuž se několikrát odložil termín slavnostního podpisu smlouvy mezi Českou republikou, Moravskoslezským krajem a společností Hyundai. Firma také dostala územní rozhodnutí ohledně skrývky ornice později, než očekávala. Automobilka Hyundai, jež chce stavbu automobilky v Nošovicích na Frýdecko-Místecku zahájit letos na jaře, zatím nedostala žádné investiční pobídky.

V areálu průmyslové zóny v Nošovicích se v současnosti pracuje na skrývce ornice a dalších přípravných pracích, na přelomu února a března by měla začít vlastní výstavba automobilky. O prodlevě v nabírání zaměstnanců vědí i v agentuře CzechInvest, která při vyjednáváních s potenciálními investory zastupuje stát. Mluvčí agentury Alžběta Honsová deníku řekla, že stát kvůli tomu, že Hyundai přijme plánovaný počet zaměstnanců později, o žádné peníze nepřijde. Hyundai podle ní zatím žádné peníze v rámci domluvených pobídek nedostal. „Podmínky smlouvy jsou stále na notifikaci u Evropské komise a dokud nepřijdou schválené zpátky, nemůžeme Hyundai žádné peníze vyplácet,“ řekla Honsová.
 Společnost Hyundai chce v Nošovicích postavit automobilku s výrobní kapacitou 300.000 automobilů. Pokud získá do konce února stavební povolení, měla by v říjnu příštího roku začít se zkušební výrobou.

autoweb.cz, ČTK

16.1.2007 1:38

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist