Mercedes má nové logo!

Nebojte se, pořád je to třícípá hvězda...

Je to už dlouhých 16 let, co třícípá hvězda naposled prodělala drobounký facelift, takže je na čase s tím něco dělat. Tedy, alespoň pokud jde o propagační materiály, na autech se hvězdy měnit nebudou.

Zmizí stínované znázornění trojrozměrné hvězdy a v dokumentech ho nahradí jednodušší dvojrozměrné logo. Další novinkou je, že se logo bude objevovat odděleně od jména automobilky, většinou v horní části stránky. Interní slogan Mercedesu totiž zní „Hvězda vždycky září shora“.
Mercedes navíc do svých televizních reklam uvádí „akustické logo“. Zní to, jako kdyby si to vymyslel nějaký kreativec z reklamní agentury a skutečně: je to prachobyčejný „jingle“, neboli krátká znělka, která zazní vždy v závěru reklamy, když se objeví trojcípé logo. Jak bychom vám to popsali… No, nechme raději mluvit oficiální materiál:

„Zvukové logo Mercedes-Benz je založeno na originální nahrávce chapeckého pěveckého sboru z Anglie z devadesátých let. Zvukoví mistři z ní vytáhli sólový vokál jednoho z chlapců a upravili ho pro použití ve zvukovém logu.“

Tak nevíme, mezi německými prestižními automobily a nezletilými pěvci moc přímou spojitost nevidíme… A že by samotné „akustické logo“ bylo nějak zvukomalebné… Nakonec, poslechněte si sami, kolegům ze stránek autoblog.com se jednu z nových reklam podařilo sehnat.

autoweb.cz

1.11.2007 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist