HN: Mýtné na silnicích I. třídy se nevyplatí

Vyplývá to ze zatím tajné studie, zadané ministerstvem dopravy.

Státu se údajně nevyplatí vybírat mýtné na silnicích I. třídy v původně zamýšleném rozsahu. Píšou to Hospodářské noviny s odvoláním na analýzu Vysoké školy ekonomické, kterou si nechalo vypracovat ministerstvo dopravy. To studii ale zatím nechce zveřejnit, dokud nebude mít také výsledky oponentní analýzy. „Analýza je hotová, její výsledky však zatím nezveřejníme. Nechali jsme ještě zadat její oponenturu. Musí se prokázat, že mýtné na silnicích I. tříd bude výdělečné,“ řekl deníku náměstek ministra dopravy Jiří Hodač.

Podle zdroje HN zpoplatnění silnic prvních tříd v původním rozsahu více než tisíce kilometrů není výhodné, proto došlo ke zúžení mýtného na 240 kilometrů. Společnost Kapsch odmítla informace komentovat. Deník také upozorňuje na to, že menší počet zpoplatněných kilometrů by přinesl otázku ohledně výše odměn pro Kapsch. Podle zdroje HN by kompenzací za výpadek mohlo být například přidělení zakázky na výstavbu mýtného systému na dálnicích, které teprve budou postaveny.

Zúžení rozsahu by ale mělo dopad i na výnosy státu z mýtného. Stát podle původního odhadu počítal s tím, že na silnicích vybere okolo 1,6 miliardy korun ročně.

autoweb.cz, ČTK

18.4.2007 4:56

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist