Nordschleife zavádí omezenou rychlost! A bude vybírat pokuty…

Tohle není zapomenutý aprílový žertík, ale zcela vážná věc. Tragická nehoda Nissanu GT-R při závodu VLN na Nürburgrigu, behěm něhož zahynul jeden divák, má nyní dohru.

Je to jen pár dnů, co během závodu na Severní smyčce došlo k nehodě Nissanu GT-R, při které tragicky zemřel jeden divák, a opatření na sebe nenechala dlouho čekat. Deutscher Motor Sport Bund, orgán dohlížející nad motorsportem v Německu, vydal několik nařízení, která mají zvýšit bezpečnost na této legendární závodní trati.

Pokud se obáváte, že volné jízdy na Norschleife už nikdy nebudou jako dřív, můžete být v klidu, opatření se totiž týkají naštěstí jen závodů. A ano, patří mezi ně i omezení rychlosti! Že je to něco doposud naprosto nevídaného? I my jsme tomu nejprve nechtěli uvěřit…

Opatření bude platné pro vozy nejvyšších tříd a bude zahrnovat snížení výkonu o 5 % a omezení rychlosti. Na Flugplatzu, tedy v místě oné tragické nehody, bude platit limit 200 km/h, stejně jako v nedaleké zatáčce Schwedenkreuz nebo v pasáži Antoniusbuche.

Posledně jmenované místo následuje hned po dlouhé rovince u nynějšího parkoviště a platí za jedno z nejrychlejších míst na Ringu. Limit 250 km/h pak bude platit před tímto místem v Döttinger Höhe. Omezení se týkají také prostoru pro diváky, především v místech Flugplatz, Schwedenkreuz, Metzgesfeld a Pflanzgarten.

Rychlost bude kontrolována skrze zabudovaný GPS modul, není však příliš jasné, zda bude systém fungovat automaticky, nebo se bude jednat jen o kontrolní mechanizmus. Přikláníme se však spíše ke druhé variantě, jelikož tisková zpráva DMSB hovoří také o velkých pokutách pro týmy, které budou limity překračovat.

Zdroj: DMSB.de

10.4.2015 11:00| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist