nova-uprava-autosedacek-od-17-2006-352x198.jpg

Nová úprava autosedaček od 1.7. 2006

poradna

Právní úprava používání dětských autosedaček a připoutání se za jízdy doznala řady změn.

Diskuze

6 komentářů

  Polata

  Dobrý den,

  docela by mě zajímalo, zda pojem "autosedačka" je totožná s pojmem "podsedák pro děti do auta".

  Mám dceru 11 let, 135 cm vysokou a 25 kg vážící. Dosud ji vozím v podsedáku a připoutanou bezp. pásem. Všude se ale mluví jen o autosedačkach !???

  Laďka D.

  počet sedadel vybavených bezp.pásy….. Škoda 120 bez pásů na zadních sedadlech je tento případ?????Děti jsou dvě 11-ti leté a 7-i leté a pás žádný. Mohou jet nebo nikoliv?Děkuji za odpověď

  Anna Truhlářová

  Dobrý den,

  chtěla bych se prosím zeptat na bod novely-pokud je dítě přepravováno na sedadle, kde je airbag a pokud ten není vyřazen z činnosti, nesmí dítě sedět proti směru jízdy.

  Znamená to,že pokud již větší dítě sedí v autosedačce,kterou je možné dát jen po směru jízdy,mohu ho přepravovat,za použití airbagu,na sedadle spolujezdce?

  Za odpověď děkuji.

  Děcká

  Musím mít pro odvezení dítěte z porodnice také autosedačku?

  Miša

  Autosedačky pro děti http://www.safetybaby.eu

  Jiří

  Když vezete dítě v autosedačce na místě vybaveném airbagy (většinou sedadlo spolujezdce ve předu) a nevypnete jej/nebo nejde vypnout, tak dítě musí sedět v sedačce po směru jízdy.

  Myslím že skutečnost že konkrétní sedačka ani na upevnění proti směru jízdy není stavěná nehraje roli. Může se klidně najít chytrýs co nějak upevní proti směru jízdy i sedačku, která na to není dělaná a airbag spolujezdce vypne.
  Nebo opačně. Sedačka je na takové upevnění dělaná a dítě tak posadíte, ale nevypnete airbag a jste při případné kontrole v průseru.
  Ovšem ať nějakou kontrolu vezme čert, co je to proti tomu, když aktivace airbagu vystřelí dítě i se sedačkou až na zadní okénko, nebo jen nešikovně ale silně přimáčkne na opěradlo zad, kde se zraní či ještě hůř.

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist