Nová OBD2 autodiagnostika v češtině – zvládnete ji i svépomocí

Společnost TorriaCars s.r.o. nabízí to, po čem volají řidiči i malé servisy – kvalitní autodiagnostiku pro každého. Speciální aplikace SIXTOL SX OBD funguje pro všechna vozidla s ODB2 normou. Je uživatelsky přívětivá, srozumitelná, a kromě angličtiny a němčiny nabízí i češtinu. Používat ji můžete zdarma.
perex_titulka-1-1100x618.jpg Zdroj: Archiv

Nová autodiagnostika v češtině zvládne diagnostikovat většinu automobilů od roku výroby 1996. V Česku, kde je průměrný věk aut 15 let, a tedy jezdíme i mnohem staršími vozy, to určitě oceníme. Aplikace podporuje především americké vozy od roku 1996, evropské benzínové automobily od roku 2000, od stejného data výroby rovněž asijské modely aut a evropské dieselové vozy od roku 2003 až 2004.

Autodiagnostika zdarma s mnoha funkcemi

Čeští vývojáři z TorriaCars poskytují svoji aplikaci v rámci Google play a App store v ČR zdarma. Za verzi bez reklam zaplatíte pouhých 29 Kč. Aplikace umí standardně očekávané funkce autodiagnostických programů, ale má i zajímavé možnosti navíc.

Samotná diagnostika na auta nabízí analýzu normovaných chyb. Celkem obsahuje až 5500 chybových hlášení. Samozřejmostí je nejen analýza, ale i řešení některých problémů. Autodiagnostika OBD2 TorriaCars vyčte chyby motoru a následně je umí smazat a vypnout kontrolu. Tuto funkci využívají majitelé plynových automobilů před technickou kontrolou. Jednotka se díky funkci vyčistí a není pak problém projít emisemi.

Aplikace ukáže aktuální hodnoty měření jak v podobě naměřených hodnot, tak přehledných grafů. Takto dokážete analyzovat různé testy – například test zrychlení, zatížení motor i lambda sondy.

Zjištěné chyby vozidla se ukládají do historie chyb. Lze si je v rámci PDF dokumentu i sdílet, například s mechanikem. Tuto funkci jde využít třeba v případě, že se chyba objevila, ale následně se přestala projevovat.

TIP: Videonávody, jak používat autodiagnostiku

Jak SX OBD autodiagnostika funguje, jak pracovat s naměřenými hodnotami, vyhodnocovat chyby, ale i jak autodiagnostiku připojit přes wi-fi, najdete v přehledných videích firmy TorriaCars.

Funkce pro milovníky rychlosti

Pro nadšence do rychlosti má autodiagnostika i speciální funkci – akcelerační test. Máte si možnost testovat zrychlení motoru, avšak mnohem sofistikovaněji než na přístrojové desce. K měření se totiž využívají snímače otáček/rychlosti. Rychlost se načte ihned při rozjetí vozidla a načítá se s přesností na tisíciny sekundy. Změna rychlosti se načítá každých 5 milisekund. Měřit jde i superrychlá auta, jako je Ferrari.

9.9.2019 12:01| autor: Autoweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist