Nissan zřejmě končí s přepravou lidí a přechází na transport psů

Dostat do ruky tento tiskový materiál 1. dubna, nepochybujeme o tom, že se jedná o žert. Apríl je ale ještě daleko, takže to zřejmě Nissan s přepravou psů myslí vážně.

Jaká jsou fakta? Nissan vytvořil koncept ideálního rodinného crossoveru vhodného pro přepravu psů. Zakázkově upravený zavazadlový prostor s prvky pro zvýšení komfortu a pohody pro až dva psy. K hlavním rysům konceptu X-Trail 4Dogs patří důmyslná obousměrná „psí televize“, sprcha, fén a nástupní rampa.

Věc se má tak, že samozřejmě nejde o změnu strategie a přechod z přepravy lidí na transport zvířat, ani o žert, koncept vznikl na základě průzkumu mezi vlastníky vozu, který ukázal, že téměř 90 % z nich chce vůz s prvky pro přepravu psů.

Popravdě, my v redakci, tedy my v redakci patřící k majitelům psů, se k myšlence připojujeme. Sprcha, jak si později řekneme, nás až tak nebere, ale nástupní rampa je něco, co by ocenil asi každý, kdo musí psovi do kufru pomáhat. Tak tedy zmiňovaný průzkum ukázal, že téměř všichni majitelé psa považují svého mazlíčka za součást rodiny. Navíc jich většina uvádí, že by si koupila nový vůz, který by nabízel více prvků zaměřených na psy a Nissan vychází vstříc jejich potřebám a představuje jedinečný nový model – koncept X-Trail 4Dogs. Na něm prakticky dokazuje, že jeho vlajkový crossover je ideálním vozem pro rodinné výlety, zejména se čtyřnohými kamarády.

X-Trail 4Dogs je dokonalým crossoverem pro převoz psů – jeho zavazadlový prostor byl zcela přepracován a poskytuje na míru šitý přepravní prostor pro až dvě zvířata. Zavazadlový prostor crossoveru se nyní proměnil v bezpečný psí pelíšek o objemu 445 litrů se sadou inovativních prvků. Každý z nich byl pečlivě prověřen, aby měl efekt pro psa nebo jeho majitele. Nissan X-Trail 4Dogs byl navržen s ohledem na každodenní praktičnost. Pelíšek, miska na vodu a výdejník pamlsků lze snadno vyjmout, čímž vznikne využitelný nákladový prostor – například na převážení nákupů, když pes právě s rodinou nejede. Také rezervní kolo vozidla je stále přístupné.

Nissan X-Trail 4Dogs má například vše, co je potřeba k udržení pejsků v čistotě a pohodlí po dlouhé, blátivé procházce. Osprchujte je výsuvnou sprchou umožňující natočení do všech stran a pak přepněte na psí fén, který jejich vlhký kožich proudem vzduchu vysuší. Vytáhněte výsuvnou rampu, po níž mohou psi vylézt do kufru a majitelé tak mohou zůstat zcela nezablácení. Pak zapněte integrovaný systém sušení vhánějící do zavazadlového prostoru teplý vzduch. Psi se mohou uvelebit v luxusním pelíšku, zahnat žízeň z misky s vodou, která je chráněna proti vylití, nebo si dát něco na zub z chytrého výdejníku psích pamlsků.

Bezpečnost při přepravě je zajištěna připínacím háčkem na postroj. Během cesty domů mohou řidič a cestující na předním sedadle snadno pozorovat své mazlíčky pomocí inovativní technologie „psí televize“. Je chytře integrovaná do informačního a zábavního systému NissanConnect modelu X-Trail a umožňuje, aby se majitel a pes navzájem viděli na 7“ obrazovce na palubní desce a na nové 10“ LCD obrazovce nainstalované v zavazadlovém prostoru.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

Majitel může na psa i mluvit pomocí zvukového spojení a uklidnit jej. No, ehm, tady si myslíme že jde spíše o recesi, protože pes podle nás dá spíše na čich a sluch než na méně vyvinutý zrak, takže sledování řidičem ano, sledování řidiče psa, nejsme si jistí. Ale proč ne.

Nástavce sprchy a fénu jsou uloženy v novém výsuvném šuplíku snadno přístupném z přední části kufru. Byly přidány i nové boční oddíly pro udržení pořádku v kufru, které přijdou vhod při ukládání pamlsků, sáčků na odpad a odložení vodítka. X-Trail 4Dogs je rovněž vybaven dělicí sítí pro přepravu psů nad zadními sedadly – jde o běžně dostupné originální příslušenství Nissan. A nakonec, celý kufr je čalouněn prvotřídní kůží umožňující vytírání, takže jakékoli nečistoty nebo psí chlupy lze snadno vyčistit nebo odstranit.

S tou rampou pro nastupování to není tak jednoduché, jak se zdá z přiložených fotek a videa, jsou plemena, která nemají s chůzí po rampě problém, jiná ale bude zapotřebí učit, anebo je jistit s ohledem na jejich hmotnost, což platí pro středí, respektive větší plemena. Jinak za nás – palec nahoru.

Netvrdíme, že je zapotřebí stylizovat do „auta pro psy“ rovnou celý vůz, ale nabízet rampu, čalounění anebo třeba sadu na pití v rámci příplatkové výbavy, my to za redakci nejenom pochválíme, doporučíme, ale rovnou si to také – být potencionálními zákazníky Nissanu, koupíme. Škoda že takto vybavený nebyl X-Trail, který jsme právě vrátili z dlouhodobého testování!

foto: Nissan, Shutterstock.com

3.3.2017 11:22

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist