Nissan 370Z: stejný, ale lepší

Zvenčí žádný převrat nečekejte, ale nový motor dá „zetku“ pádný argument proti Porsche Cayman a BMW Z4.

Nissan 350Z dokázal to, co málokteré auto – stal se instantním kultem a modlou všech nadšených řidičů. V době přetechnizovaných, nedotáčivých aut totiž nabídl za rozumnou cenu (lehce přes milion korun) poctivé kupé ze staré školy: vpředu uložený šestiválec, pohon zadních kol, samosvorný diferenciál a chuť projíždět zatáčky s volantem natočeným na opačnou stranu.

A bude lépe. Ačkoliv uplynulo sotva půl roku od doby, co jsme poprvé vyzkoušeli vylepšený 350Z s novým motorem, Nissan chystá další modernizaci. Ještě před koncem letošního roku představí silnější, výkonnější – a snad také lehčí – Nissan 370Z.

Díváte se na počítačovou ilustraci, vytvořenou na základě hojných špionážních snímků v japonských magazínech. Rozpoznávacím znakem 370Z budou vykrojené světlomety z LED diod, a to jak vpředu, tak vzadu. Při pohledu zepředu by nové auto mělo působit hrozivěji, dramatičtěji než trochu unylý dnešní model.

Technicky bude největší změnou instalace vidlicového šestiválce VQ37VHR z kupé Infiniti G37. Motor sice vychází z jednotky, která v současné době pohání právě 350Z, ale je převrtaný na 3,7 l. V Infiniti dává 243 kW/330 k a 367 Nm, nicméně pro 370Z by mohl posílit na nejméně 350 koní.

Z dřívějších informací také vyplývá, že nové auto bude o něco málo kratší – a rozhodně bude rychlejší. Čas potřebný ke zrychlení z nuly na 100 km/h se zkrátí nejméně o 0,2 s (350Z: 5,7 s), nejvyšší rychlost však zůstane omezena na 250 km/h.

Klíčové vlastnosti 350Z, jako je rozložení hmotnosti blízké ideálnímu poměru 50:50, silné brzdy Brembo a „chlapácky“ pevný chod ovládacích prvků, by měly zůstat zachovány.

Projekt s interním označením C53D se veřejně představí na podzim letošního roku – buď v září v Paříži, nebo o měsíc později v Los Angeles. Autoweb.cz věří spíš druhé možnosti, vždyť severoamerický trh je pro 350Z největším odbytištěm.

autoweb.cz

18.4.2008 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist