NHTSA vyšetřuje Porsche 911 – pomočuje se

Americký úřad NHTSA, který se věnuje bezpečnosti dopravy, nyní vyšetřuje model Porsche 911. Uniká mu chladící kapalina.

Zatímco u nás se vždycky případná nehoda svede na řidiče jako „nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky“, ve Spojených státech prochází mnohem důkladnějším vyšetřováním. Často totiž nemusíte dostat smyk proto, že jste jeli „nezodpovědně“, ale proto, že byl na silnici nepořádek. A ten tam mohlo zanechat třeba Porsche 911.

Ačkoli model Porsche 911 platí historicky za jedno z nejspolehlivějších aut vůbec, občas se objeví problém a ten se teď může týkat asi 10 000 aut jezdících v USA a vyrobených mezi roky 2001 a 2007 včetně. Vadné těsnění totiž může způsobit únik chladící kapaliny – a ne jen pozvolný, nýbrž okamžitý.

A jak asi tušíte, chladící kapalina není zrovna přítelem přilnavosti, pokud se rozlije na silnici. Úřad NHTSA tak nyní vyšetřuje, zda je to problém, na který bude muset být vyhlášena svolávací akce, nebo se jedná o ojedinělou vadu. Nicméně samo Porsche už v USA registruje deset případů náhlého úniku chladící kapaliny a poškození motoru. Jeden poškozený dokonce uvádí, že právě kvůli úniku kapaliny dostal smyk a naboural.

Že se nás tohle netýká? Ne tak docela, protože americká auta se ve velkém vozí i k nám, takže jestli máte Porsche přivezené z USA a vyrobené v letech 2001 až 2007, raději ho nechte prověřit v servisu, ať vás nečeká podobný (a velmi drahý) problém.

Autoweb.cz

2.5.2013 9:35

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist