Jak nejlépe najít ideální parkovací místo? Američtí vědci vám poradí

Američtí vědci se věnují lecčemus, ale parkovací místa jsou novinkou. A po dlouhé době jde o výzkum, který možná i k něčemu bude. Možná…

Problémům s parkováním třeba u nákupních center se věnovali vědci ze Santa Fe v Novém Mexiku a z univerzity v Bostonu. Ti si řidiče nejprve řidiče dle jejich chování rozdělili na tři skupiny. Každé skupině pak dali nejlepší verzi jejich počínání, tedy rychle vyhledání parkovacího místa a úspěšné zaparkování. První kategorie řidičů je označována jako poddajná. To jsou řidiči, kteří prostě vezmou první místo, které vidí. Je jim jedno, jak daleko od vchodu jsou a neřeší, kdo parkuje kolem nich.

Další kategorií jsou rozvážní a klidní řidiči. Ti už se s prvním zahlédnutým místem nespokojí. Snaží se najít místo blízko vchodu, ale neuvědomují si, že po dobu hledání míjí hned několik volných, ale vzdálenějších míst. Třetí kategorií jsou řidiči s označením optimisté. Ti se s autem vydají hned až ke vchodu s tím, že tam prostě nějaké místo najdou. Často ale zapomínají na to, že při takovém počínání stráví hledáním místa hodně času. Navíc se často nakonec stejně musí vydat dál od vchodu, čímž přijdou o další čas.

Našli jste se v těchto kategoriích? Nebo snad přemýšlíte, ke které kategorii se přidat, aby bylo vaše parkování co možná nejefektivnější? Pak se přidejte k druhé skupině, tedy té rozvážné. Podle všech propočtů totiž ideální místo najde právě tato skupina. Průměrně u toho navíc ztratí nejméně času, stejně jako při chůzi do obchodu.

Na druhém místě se usadili optimističtí řidiči a až na třetím místě poddajní řidiči. Jen to prosím neberte nijak extra vážně. Je to výzkum amerických vědců, však víte, jak to s nimi je. Navíc, jak je možné, že zapomněli na skupinu řidičů, která schválně parkuje na úplném konci parkoviště a to jen proto, aby jí nikdo nezničil auto. Do té patříme třeba i my.

4.10.2019 9:00| autor: Tomáš Malík
Více o tématu: autovideoparkování

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist