shutterstock_1144500863-352x198.jpg

Nesouhlasíte s dopravním přestupkem? Poradíme, jaké jsou možnosti obrany

legislativa

Někdo nad pokutou mávne rukou a zaplatí ji, protože má pocit, že se snad jistým způsobem vykoupí ze svého hříchu. Pokud ovšem s nařčením z dopravního přestupku nesouhlasíte, je na místě se bránit.

Diskuze

12 komentářů

  Mira

  Asi mám zatím štěstí, ikdyž už jezdím víc jak padesát let, ale ještě se mi nikdy nestalo, že by mi některý policista chtěl namluvit , že jsem spáchal přestupek proti pravidlům přesto že jsem jej nespáchal.

  Tonda

  Tak jsem myslel, že se něco dozvím a ona je to jen sprostá reklama. Měli byste se stydět!!!!

  TomS

  Takže jediná rada v článku jak se bránit je, neplaťte na místě a najměte si na obhajobu tuto konkrétní firmu (né, vůbec této firmě neděláme skrytou reklamu) a možná budete v pohodě.

  TomS

  A jen dodám, že pokud autor nikdy na silnici nepotkal řidiče co jede jako hovado, tak to může mít jen dva důvody. Buď autor vytáhne auto z garáže jednou za měsíc, když jede nakoupit do Kauflandu nebo je autor sám řidičské hovado, takže mu to u ostatních ani nepřijde. Nikdo přece nejezdí rychleji, než on.

  KK

  Je to pouze reklama zlodějů, určitě Vás vyjde pokuta levněji, než u těchto zlodějů……. Doporučuji chovat se na silnici podle zákona a řešit případný přestupe s policistou nebo strážníkem v klidu a bude to dobré……

  Tony

  Článek plný informací, proč nemohu najít autora?

  Mira 9.12.2019 (14:49)
  Zdar a sílu. Míro ( omluva za oslovení, neznám příjmení ), jsem na tom podobně. Ale pokud se rozjedete od Kolína a zaparkujete mimo zónu placeného parkování na Komenského náměstí a trefíte na stejného chytrého MP jako já, budete se divit kolik ouředníků z MÚ
  “ nezná “ zákony o dopravě. Jo prachy jsou holt prachy. Chcete podrobnosti? Pak napište na nemoch@seznam.cz , rád se podělím.
  Sam.

  Sam

  Míro … chyba, ne Komenského, ale Karlovo. A ten email je i pro ostatní, kteří platili na zmíněném náměstí pokutu za “ porušení“ zákazu stání.

  Koudelka

  Naprosto tendenční článek, mnohde zavádějící – aby také ne, když to zjevně nemělo být objektivní hodnocení, ale prach sprostá reklama. No,každý se snaží nějak živit… 🙂

  dodo

  to je článek úplně, ale úplně o ničem

  Leoš Drda

  Ahoj Míro,
  tak to máš štěstí. Mi se stalo toto: cca před rokem mě zastavili policisté, že jsem telefonoval, ale měl jsem v autě 3 svědky. Do toho nešly. v 11/2020 se mi stalo, že mne zastavili, ale byl jsem v autě sám. Se slovy: Pane řidiči víte jakého jste se dopustil přestupku mi vypadlo z tlamy: Nevím, že bych snad nevyhodil blinkr nebo neměl lékarničku? Údajně jsem měl telefonovat, po té co jsem jim předložil mobilní telefon, že hovor neproběhl jsem již,,mobil“mohl jen držet v ruce. Ve výsledku ve správním řízení si policisté vždy potvrdí svoji verzi a nemáš šanci se jim ubránit.

  Leoš Drda

  samozřejmě nešli:)

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist