Německou policii šokoval stav českých autobusů

Strážci pořádku museli odstavit dva naše autobusy kvůli žalostnému stavu; místní noviny nazvaly „šrotem“.

Dva české autobusy v minulých dnech nenechala pokračovat v cestě německá policie. Na úvod prázdnin je zastavila na různých místech země a údajně byla zděšena jejich technickým stavem. Regionální tisk v Kolíně nad Rýnem píše o „jezdícím šrotu“.

Na dálnici A3 v severním Porýní policisté ve středu zastavili autobus, ve kterém jelo 29 dívek s téměř stejným počtem psů na výstavu do belgického Ostende. Bez bližšího určení deníky píší, že výprava pocházela z obce Lukavice, měla za sebou asi 900 kilometrů a na cestě byla asi 14 hodin. „Jsem 28 roků u technické kontroly, ale něco takového jsem ještě neviděl,“ prohlásil kontrolor Hans-Ulrich Sander o stavu vozidla, u něhož zjistil 25 vážných závad a kterému už nedovolil ani metr jízdy.

Autobus byl mimo jiné na řadě míst zrezivělý, tekl z něj olej, řízení, brzdy a tlumiče jsou vytlučené a pneumatiky ojeté. Majitel autobusu se údajně německé technické kontroly už ptal, kolik by stálo sešrotování. „Tito lidé vědomě nechali nastoupit cestující do časované bomby. Věřit se nechce,“ dodává Sander. Řidič musel uhradit záruku 1400 eur (40 000 korun) za technické úkony a další řízení s autobusem.

Podobná situace nastala minulý týden na jihozápadě Německa, kde dálniční policie u Karlsruhe nepustila dál autobus s 39 mladými sportovci a jejich průvodci, kteří se vraceli do Prahy z házenkářského turnaje ve Španělsku. Podle médií zjistili „děsivé nedostatky na vozidle a brzdách“. Na jednom dálničním odpočívadle museli sportovci několik hodin čekat na nový autobus. Majitele vadného autobusu přijdou opravy na několik tisíc eur. Řidič také na místě musel zaplatit záruku 720 eur na pokrytí expertního a správního řízení.

autoweb.cz, ČTK

14.7.2007 8:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist