Německo chce zakázat kouření za volantem

Úřady tentokrát neargumentují upadnuvšími nedopalky či odváděním pozornosti.

Zmocněnkyně spolkové vlády pro otázky spojené se zneužíváním návykových látek Sabine Baetzingová navrhuje okamžitý zákaz kouření v automobilech. Důvodem tentokrát nejsou obavy z nehod, ale péče o zdraví obyvatelstva.

Paní zmocněnkyně uvádí, že koncentrace pevných částic v zakouřeném automobilu dosahuje 1000 mikrogramů na krychlový metr. Už dvacetkrát nižší koncentrace těchto částic v ovzduší je přitom považována za tak nebezpečnou, že města v Evropské unii mohou při jejím dosažení omezit či zakázat automobilovou dopravu.

Německo nepatří k nejhorlivějším pronásledovatelům tabáku. Zatím se například nepřipojilo k vlně zákazů kouření na veřejných prostranstvích – na rozdíl od Irska, Itálie a nejnověji Francie.

V redakci toho času nemáme ani jednoho kuřáka, ale tak dojemná starostlivost o veřejné zdraví nám zavání tím nejhorším, co si pamatujeme ze socialismu. Po tom, jakou má kdo atmosféru ve svém autě, podle nás nikomu nic není. A kromě toho jsme všichni někdy v zakouřeném autě jeli a zatím se nám vede docela dobře.

autoweb.cz

21.2.2007 9:03

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist