Německá policie nevěřila svým očím. Čech vezl ve starém autobuse Passata!

Zlaté české ručičky! Aby se do autobusu dalo auto naložit, měl podomácku upravenou zadní část. U nás by to možná vyvolalo úsměvy na tvářích, ale v Německu s řidičem neměli slitování.

Jak dostanete auto do autobusu? Tak nezačíná vtip, ale příhoda německé dálniční policie. Odehrála se jen před pár dny na dálnici A6 kousek od francouzských hranic. Na policii se toho dne ozvalo několik řidičů, kteří oznamovali, že potkali starý autobus, konkrétně Karosu Š11, který místo pasažérů veze auto. Policisté nechtěli  věřit, ale když se volání stále opakovala, začali tušit, že na tom něco bude.

Policejní hlídka dle popisu místa pohybu starý autobus našla celkem rychle a nestačila se divit. Poté, co jeho řidiče svedla na odpočívadlo, zjistila, že na palubě kromě šoféra je opravdu Volkswagen Passat. Krom toho s ním majitel převážel řadu starých pneumatik a kanystrů s naftou i benzinem. Na otázku, jak řidič dostal auto do autobusu, měl 40letý Čech rychlou odpověď i s názornou ukázkou.

Zadní část autobusu upravil tak, aby se dala otevírat stejně jako třeba dveře od stodoly. Prostě je rozřízl, přidal panty a zámek. Jakkoliv to policisty zaujalo, v jízdě dotyčnému nedovolili pokračovat, dokud Passat z autobusu nedostane. Překvapením bylo, že mu to nezabralo moc času. Řidič prostě obvolal pár kamarádů, kteří přijeli a auto naložili na plaťák.

Policisté se pak pro deník Spiegel Online, který o případu informoval, podivili, že ho tento postup nenapadl před tím, než naložil své auto do autobusu. Obzvlášť, když se ukázalo, že to není žádný problém. I tak se šofér velmi zvláštního autobusu dočkal pokuty. Policisté ovšem nezveřejnili, v jaké výši. Spiegel Online ji popsal jako třímístnou sumu.

 

30.9.2019 9:00| autor: Tomáš Malík | zdroj: Spiegel Online

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist