Němci chtějí výrazně zdražit pokuty za nedodržení bezpečnostní uličky

Před pár měsíci u nás proběhla velká kampaň zabývající se správnou tvorbou bezpečnostní uličky pro záchranáře. Praxe ovšem ukazuje, že řidiči s tím mají stále trochu problém. Podle průzkumů ale stejný problém mají i v Německu, a tak úřady chtějí zdražit pokutu za její nedodržení.
bezpecnostni-ulicka-1100x618.jpg Zdroj: Wikimedia Commons

Foto: Wikimedia Commons

Před pár týdny jsme byli v Německu a bohužel jsme se dostali do velké kolony na tříproudé dálnici. Z důvodu vážné dopravní nehody byla dálnice několik desítek minut zavřená a k místu se během té doby potřebovali dostat jak hasiči, tak také odtahová služba. Už při dojezdu do kolony velká většina aut začala tvořit bezpečnostní uličku, ovšem našlo se pár hlupáků, většinou z Polska a Maďarska, kteří jako jediní stáli uprostřed jízdních pruhů. A vůbec jim nedošlo, že ostatní stojí jinak.

Možná i kvůli takovým řidičům se německé úřady rozhodly, že pokutu za nedodržení bezpečnostní uličky výrazně zdraží a to až na 2000 eur. V současnosti je to 320 eur. Je to proto, že si sami záchranáři stěžují, že jim řidiči nenechávají dost prostoru k rychlému dojetí k případu a pak jde často zbytečně o životy. Tak se totiž v průzkumu německého Červeného kříže vyjádřila velká část záchranných složek, která bojuje hlavně s řidiči používajícími mobilní telefony k tomu, aby si nehodu natočili. Nedochází jim ale, že v tu chvíli záchranářům mohou překážet, a navíc jde v případě vážných nehod o projev až hyenismu.

A policisté budou nekompromisní. Podle nich není možné tolerovat fakt, že je někdo natolik hloupý a neohleduplný, že je schopen pro jeden dobrý záběr postavit své auto doprostřed jízdního pruhu. Je možné, že takové razantní zvýšení pokuty dopadne nejvíce na cizince, tedy právě řidiče z Polska a jiných zemí východní Evropy, kteří jsou na silnicích schopni opravdu velkých zvěrstev. A ostatním možná bude stačit hrozba tak vysoké pokuty k tomu, aby začali používat hlavu. Je to bohužel potřeba.

27.11.2018 8:00| autor: Tomáš Malík
Více o tématu: auto

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist