Nejen Volva budou pomalejší. Další značka dobrovolně zavádí omezení maximální rychlosti

Volvo bude v dobrovolném zpomalování svých vozů následovat další automobilka.
dacia-sandero-2021-1600-3f-1100x618.jpg Zdroj: Dacia

Když švédská automobilka Volvo před dvěma lety oznámila, že všechny její nové modely budou mít omezovač maximální rychlosti nastavený na 180 km/h, nastala o tomto ožehavém tématu velká diskuze.

Zastánci opatření (a sama automobilka) poukazovali na zvýšení bezpečnosti silničního provozu, odpůrci zase na omezení svobody a budoucí trend, který to může nastolit. A proč tohle zavádí dobrovolně sám výrobce, když mu to žádný předpis nenařizuje. Palčivou otázkou také bylo, proč omezení zrovna na 180 km/h, proč ne rovnou na stotřicítku, když je to ve většině evropských zemí dálniční limit.

Čtěte také:

Dacia Duster se znakem Nissanu? Zrak vás nešálí, skutečně existuje

Dacia má netypický výfuk jako americké muscle cary, nezní vůbec špatně

Populární rumunské SUV dostalo nový základní motor. Je slabší než předchozí

Uběhly dva roky, žádné nové Volvo nejezdí rychleji než 180 km/h a svět se točí dál. O tématu se vlastně už vůbec nemluví. Když jsme se v nedávném rozhovoru na toto téma zeptali ředitele českého zastoupení Volva, uvedl, že ani automobilka nezaznamenala nějaký pád prodejů, např. v Německu, kde platí neomezená rychlost na dálnicích. Zákazníky to vlastně nezajímá.

Stejným směrem se teď vydává další značka, a to konkrétně Dacia. Následovat budou i další značky skupiny, další na řadě tak bude nejspíše Renault. Otázkou zůstává, jestli to bude platit i pro sportovní značku Alpine, kde by to nedávalo smysl.

„Uvedení nové identity značky je pro společnost Dacia také příležitostí uvést do praxe závazek, který skupina Renault přijala na výroční valné hromadě 23. dubna 2021. Dacia se tak stane první značkou skupiny, která postupně omezí maximální rychlost všech svých vozidel na 180 km/h,“ uvádí jeden odstavec v poslední oficiální tiskové zprávě. Kdy k tomu dojde, není blíže uvedeno.

23.6.2022 9:02| autor: Tomáš Malík

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist