NEHODA

Dobrý den
ve večerních hodinách na kruhovém objezdu mě vybrzdilo vozidlo jedoucí předem mnou při vjíždění na kruhový objezd. Nestihla jsem dobrzdit a došlo ke střetu. Vozidlu přede mnou vzniklo malé proražení na zadním nárazníku , Spolujezdec vyšel z vozidla ( řidič se mnou vůbec nekomunikoval) a řekl si o 1000kč. Na můj podnět jsme si vyměnili telefony. Druhý den mě kontaktoval opět spolujezdec s tím že chtějí nehodu nahlásit s tím že já jsem viník. Mohou toto. zpětně požadovat pokud došlo k dohodě a převzali si hotovost ? Plynou z toho pro mne nějaké povinnosti či postih pokud tak neučiním ?
děkuji
Uhlová

Odpověď

Dobrý den,

pokud jste si nevypsali nějaké potvrzení na přijetí této částky z Vaší strany, tak se bude jednat o situaci tvrzení proti tvrzení. Podobnou situaci jsme již řešili, kdy naštěstí klient měl sepsaný a podepsaný doklad o uhrazení škody na místě, kdy následně druhý řidič vše hlásil na pojišťovnu klienta, kdy na základě tohoto dokladu vše pojišťovna zastavila. Pokud vše nahlásí tedy na Policii, bylo by dobré určitě jít podat vysvětlení, kdy uvedete tuto verzi příběhu s tím, že vše s Vámi řešil spolujezdec a ne řidič, což je samo o sobě zvláštní, protože by si údaje měli vyměnit řidiči.

Příště doporučujeme i za cenu pokuty volat PČR, která by mohla věc prošetřit na místě, kdy by si mohlo ve finále zjistit, že druhý řidič je třeba pod vlivem apod., což nám takový postup evokuje.

Tomáš Blecha
Právní ochrana řidičů

5.2.2020 12:16

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist