nedovolene-problikavani-dalkovymi-svetly-352x198.jpg

(Ne)dovolené problikávání dálkovými světly

dálnice v německu

Jak je to s problikáváním dálkovými světly a lze ho vůbec postihnout?

Diskuze

33 komentářů

  jiri

  je to jen dalsi zpusob jak ridice jeste vice buzerovat, jeste ze policie ma duty hlavy jen v nekterych okresech a u nas je docela rozumna, a nenapadaji ji takove hovadiny, jen by me zajimalo kde na to berou lidi a cas ze si muzou dovolit postavit tri policejni hlidky za sebou, aby mohli za takovyto "prestupek" ty lidi buzerovat, porad vsude slysim jaky jich maj nedostatek, kdyby se misto toho radsi snazili ze silnice dostat ty co ridi bez ridicaku, pojistky a ozrale…

  walker

  Občas mi to přijde, že by někteří chtěli, aby policie kontrolovala dodržování jen těch předpisů a nařízení, které ten dotyčný nebo ta dotyčná neporušují …… Naprosto s tím co dělají souhlasím … protože pokud budou všici upozorňovat na policajty, tak by nemuseli stát nikde … pokud budeme chtít, aby stála jen jedna nebo dvě hlídky, stačí abychom nikoho neupozorňovali ….

  Jack

  A není náhodou probliknutím dosaženo kýženého efektu? Tedy že všichni pojedou tím (jistě velmi nebezpečným, proč by tam jinak byla hlídka) úsekem pomalu a opatrně? Nejste vy pane náhodou policajt?

  walker

  Policat nejsem. Ano kýženého efektu se dosáhne, ale blikáme pro snížení rychlosti z důvodu bezpečnosti???? Asi ne že….. a jelikož nenásleduje represe, tak si spousta lidí řekne, že když bude někde měření tak je šance že někdo na mě blikne, a proto mohu jezdit rychle … podle mě se tím dosáhne přesně obráceného efektu dlouhodobě .. nesnížení rychlosti rychlejších jezdců …. protože jsou upozorňování …..

  Pavel

  To co píšete, není pravda. Prostě jde o to, co způsobuje nejvážnější smrtelné nehody a to je nepřiměřená rychlost..jenže to neznamená jaká koli vyšší než je na značce. Když je na dálnici marast a je tma..jedu třeba 100 v pravém pruhu..ale v levím se bude říti mnoho lidí 180kmh i za podmínek kdy bude nebzepčené jet povolneých 130. Před zákonem se ničeho nedopustí ale nepřiměřené to bude a nebezpečné taky. Řidič kvlaitního, osvětleného vozu, jedoucího za dobrých podmínek po rovné silnici 105, tam kde je 90..mi nedělá problém. Na stejném úseku mě může usmrtit řidič pojízdného autovraku jedoucí 85 a předjíždějící jiného experta přes dvě plné..kterýžto jede 82…Jen se snažím naznačit, že smaotná matematický apliakce všech pravidel na 100procent není zárukou bezpečnosti. Já za dobu co mám řidičák platil tak jednu pokutu za 3-4 roky..možná ani to ne…nikdy sem neboural..ale nebudu tvrdit že všude jezdím přesně 50, na dálnici přesně 130 a mám dokonce asi prošlou lekárničku..a sjetou rezervu..protože mi ji z auta 3* ukradli..ale snažim se nikoho neohrozit a klp klep zatim se mi to asi daří.

  Pavel

  ..oprava..tedy pokud pojedou 130..tak nespachaji prestupek..i kdyz bude kluzko a bude hovno videt…Alkohol, jezdeni bez ridicaku atd. …Bouraj vsichni, ale proste vic lidi zabijou tyhle adepti, nez ty, co je na jizni spojce v Praze nafoti kamera ze jeli o 10-15kmh vic na rovny silnici bez prechodu…

  walker

  Ano rychlost neřeší vše a dodržování bezmezně všech pravidel také ne … s tím s vámi souhlasím…. já například zastávám teorii, že si dálnice a její provoz rychlost určí pro každý případ sama. někdy to jede 160 vlevo, jindy 120. Jet méně rychle nebo rychleji nemá smysl…. to co jsem chtěl říci je to, že spusta lidí by byla ráda, aby se pokutovali jiné přestupky než ty, které porušují oni (tím neříkám, že kdokoli z diskutujících něco porušuje). Vlastně to v překladu znamená, já jsem ještě slušnej zaměřte se na ty a ty … měli bychom začít u sebe a až pak ukazovat na ostatní a na ty "horší" přestupky ….

  Lubos

  Nškteří jsou nebezpeční,jen jak vy jedou na silnici,někteří při předepsané rychlosti, jiní jedou bezpečně i při větších rychlostech.Jde o zkušenosti a jak čitelně řidič jede.Bohužel se stává,že nováčci si koupí silný vůz a přecení své schopnosti,ale to je asi u všech mladých stejné v kombinaci s alkoholem po diskotéce a předváděním se před slečnou a neštěstí je hotovo.Jinak všem mnoho km.bez nehod.

  Jack

  Já bych to viděl jako upozornění na zvěř na silnici. Nebo možná na hovězí dobytek. Nebo prostě na nebezpečí. Naše silnice jsou přeci tak strašně nebezpečné, vždyť to slýcháme každou chvíli přímo z úst policistů, když lobbují za další utahování šroubů…

  SK

  Su situacie kedy bliknutie upozorni protiiduceho vodica na napriklad zle uzavretu kapotu motora, alebo zavrete oblecenie vo dverach, ktore trcia von z auta.Mne sa obcas stalo ze som videl akoze bliknut auto a ono len podskocilo na nerovnej ceste a mne sa zdalo ze ma presvietil.Bezna vec na nerovnej ceste.Takze dokazovanie bude ohromne tazke zo strany policie."Pan policajt…ja som nesvietiel to mi len auto podskocilo"….tak a teraz nech mi dokaze ze nie.

  Krabat

  Šmankote, proč tak složitě?!?!? Protijedoucí řidič mě svými světly oslňoval, tak jsem ho upozornil bliknutím. Hotovo, tečka a jsem za vodou.

  petr

  A co kdyz stahnu okynko a pohybem ruky upozornim protijedouci ridiče na nutnost snizit rychlost? dopustil jsem se v takovem pripade neceho?

  Marek

  Ano jedná se o přestupek nedovolené vyvětrání vozu za jízdy v kombinaci s nedovoleným vystrčením ruky z okna ;DDDD

  Lidi notak neblázněte to se zase chtěl nejaký chytrák zviditelnit. Nedávno jsem bliknul na protijedoucí policejní neosvětlené vozidlo. Ŕidič (policista) zapl světla a ještě mávnutím poděkoval…

  Já bych to tak černě neviděl. 😉

  Rudolf

  já bych to taky tak tragicky neviděl, i poliši sou jen lidi a občas narazíš na hovado, jindy to je i normálně myslící jedinec. Tyhle borce co jen buzerujou bych hodil preventivně jedou tejdně do žumpy na propláchnutí. Třeba buzíci v Jihlavě na náměstí – nemůžou si stoupnout k ceduli zákaz vjezdu, aby na náměstí opravdu nikdo neoprávněně nevjel a nerušil tak jejich buranskou atmosféru, oni si vlezou asi 100 metrů za ní, aby vybrali pokutu. A já jako turista, kterej by jen rád zaparkoval a šel utratit love do nějaký solidní hospody pak solim pokutu zakomplexovanýmu trapáčkovi v čepičce… kkt Už do tý jihlavy nepojedu vůbec, nechť si buranov zůstane buranovem.

  Karel

  Policisté v nymburce si na toto potrpí měřejí na přejezdech apod.

  Zdenek

  Mě na tom pouze fascinuje, jak český člověk okamžitě hledá výmluvy na každé nařízení místo toho, aby se nad sebou zamyslel a řekl si:Tak holt blikat nebudu a je to!" Tuto pravdu většinou pozná až když bude sám, nebo někdo z blízkých, účastníkem nezaviněné dopravní nehody, kterou zaviní nějaký pirát silnic, na kterého určitě dříve blikal ať si dá pozor na policejní kontrolu.A nejsem policista jen se snažím být slušným občanem této země, který nekašle na zákony.

  Honza Zapletal

  Nepomýlený člověk si při slově pirát představí námořního lupiče, co si představuješ ty? Co je to proboha pirát silnic? Zablokuje jiné auto a vyloupí ho? Ano, to by se mělo trestat.

  Snažíš se být slušným občanem? Houby – snažíš se nedostat se do křížku s aparátem o kterém máš mylné iluze že se tě snaží chránit. Měření rychlosti by mělo být veřejné, né někde za bukem. Místo schovaných kempařů by člověk ocenil policii přímo na silnici, aby například potírala nebezpečné předjíždění atd. Když jedu ve svém obstarožním vehiklu 90 a někdo mě relaxovaně předjede rozdílem 20 km/h na bezpečném úseku s rozhledem, řeknu si hm, jede ti to dobře, máš modernější podvozek tak si jeď. Adrenalin ale nastává když nějaký idiot předjíždí před horizontem za který nevidí, případně předjíždí s autem které na to nemá. To jsou ty nejnebezpečnější situace, které ale zůstanou vždycky nepotrestány. Pokutovat rychlost je ten nejjednodušší způsob jak může policie vykazovat činnost, proto to dělá, ne proto aby uchránila slušné řidiče před námořními lupiči…

  Kuklajs

  Je zvláštní, že vždy si všichni řidiči přejí, aby policisté stáli na nepřehledných a nebezpečných místech, ovšem kam by jste je postavili to už nevít, zřejmě by měli nafasovat traktory a najet na pole, ne?

  Honza Zapletal

  A kdo říká že mají někde stát? Mají jezdit v provozu.

  aton

  Ja bych je stavil s radarama pred skoly, pote bych je stavil na krizovatky kde vypadli semafory…. dlouho jsem nevidel policajta jak ridi dopravu…. jo kdyz vypadnou semafory na naky rusny krizovatce tak policajt je zalezlej za radarem.

  alan

  http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2008081704 jak vyzrat na svestky

  Pepa

  Jj, tohle jsem uz cetl. Obecne se da rict, ze i ty dalsi clanky s tematikou FSM jsou velmi dobre a prijdou vhod. Zvlast pri jednani s MP.. 🙂

  Jyrki

  Porad maji plnou hubu kecu jak necihaji za bukem a jsou preventivni slozkou, nikoliv represivni, ale kazdej den je clovek vidi strkat stacionarni radar do krovi na vyjezdu z mesta apod. A to nemluvim o tom, ze pri nezapnutem majaku jezdi neprimerenou rychlosti, parkuji na zakazu zastaveni (kdyz on je tam bankomat, ze?) a delaji jine prohresky. Jeste schazi, aby kradli, vrazdili a znasilnovali, pak bude jejich povest "dokonala"

  ondra

  vite jak se to rika pokutovat a buzerovat to je jejich hlavni motto tak nevim cemu se divite voni totiz uz nevi za co vybirat tak si udelali novou yhlasku no a ted muzou vybirat no proste jednoduchost buzeranti jedni zmr,,,,,,,,,,,

  Kryton

  Na protijedoucí kašlu. Ty co jedou za mnou obvykle upozorňuju na moje dupnutí na brzdu blinkrama.

  Alex

  Aź si policajti uvědomí, že jsou tu proto, aby sloužili veřejnosti, která je za to platí a začnou se podle toho chovat, přestanou je brát řidiči jako úhlavní nepřátele a parazity. Pak ani nebude důvod se proti policii spolčovat např. vzájemným upozorňováním, blikáním, atd. Zatím jen pokračují v tradici neslavného SNB. Měli by se jet podívat, jak policie slouží veřejnosti v civilizovaných zemích s vyspělou demokracií. To, co je venku běžné – tedy že vás policista předem upozorní na změnu dopravního značení, poradí vám objížďku při dopravní zácpě, ukáže vám při obtížném parkování nebo pojede před vámi a ukáže vám cestu v neznámém městě – to si u nás neumím představit ani ve snu.

  Pepa

  To proto. že jsi dement 🙂

  Pepa

  Omlouvam se, chtel jsem napsat, ze ja jsem dement 🙂

  Musím říct že i takový rozumný se najdou: Když mě manželka vezla z nemocnice (ochrnutého) zastavily ji za křižovatkou, a ptali se ji proč zmatkuje (když si přejížděla do jináho pruhu) a když jim řekla že se v Brně nevizná – jeli před ní a ukázali jí cestu – nejeli padesát a asi měli i zábavu z toho že měla co dělat aby jim stačila. Nejsou všichni stejní. Ale je pravda že by měli stavět za vesnicema šikany aby nikdo kdo jede po vesnici sto a víc jim neujel, a právě ne takový by se měli zaměřit!!! a ne je nechat bejt protože je nedohoněj!!!

  Kamy

  spíše mne fascinuje, proč by mělo být měření veřejné?

  Asi proto, aby když úmyslně porušuju pravidla, byl včas varován že mám zpomalit abych nedostal pokutu co?!!

  Netřeba tvůj komentář dál číst, neb jsi přesně to o čem mluvil pán nahoře. Bohužel…. Námořníku 😀

  Kamy

  JJ, aby ti ještě zamávali když přejíždíš přes přechody ve městě 130 😉 Plně s tebou souhlasím 😀

  Pavel K.

  Takže protože se nám nelíbí, že jsme dostali flastr od policie (jinak řečeno – policisté nejsou důvěryhodní a neodvádí dobrou práci), dáme řidičům na web radu, jak lhát, aby mohli dál jezdit jako prasata.

  Opravdu nevidím jediný důvod, proč by neměl být postižen ten, kdo upozorňuje na měření policie a zneužívá tak výstražného znamení, zato mne napadá nesčetně důvodů proč měřit rychlost.

  Pavel K.

  Že policie pomáhá při uzavírkách, pomáhá i při problémech (nefunkční auto apod.) je velmi častým jevem – jenže nikdo o tom nebude nikde psát, zato když debil jede 110, kde je už 20 let devadesátka a dostane pokutu, o tom musí vyprávět všem v širokém okolí jaká zvěrstva na něm byla spáchána.

  Ty vyspělé demokracie bych rád viděl – Německo, USA, Anglie a některé další tam rozhodně patřit (vzhledem k přístupu policistů) nebudou.

  To, že blbci vnímají pokutu za porušování předpisů jako křivdu, to je jen ukázka jejich hlouposti, ne chyb policie.

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist