Nedělní projížďka: Impreza STI RA 555

Nechal jsem se inspirovat rozvášněným kolegou a vyrazil na oschlé okresky. Navzdory jarnímu počasí si krutá zima vybrala svou daň.

Jak už víte, Dalibor zřejmě zavzpomínal na svou botu a  pak využil v sobotu krásného počasí, bez větších nesnází oživil svou em-trojku a vyrazil na velmi časnou jarní projížďku.

Možná jsem se měl lépe připravit na veliké mrazy, ruku do ohně bych dal za to, že jsem už na podzim veškeré obvyklé kapaliny vyměnil za ty nemrznoucí, skutečnost byla zřejmě jiná.Auto chytlo napoprvé, s tím nebyl nikdy problém, pravidelně celou zimu jsem minimálně jednou týdně STi startoval a byl se projet. Poslední dny s teplotami hluboko pod bodem mrazu ale dokázaly mého oře poškodit a nešlo o baterii.Deset kilometrů od garáže vylétla teplota vody vysoko tak, že mi nezbylo nic jiného než zastavit. Pára, voda, syčení … chladič po smrti.

Projížďka se změnila v přískoky nazpět s potupným doléváním vody a teď už je jasné, že fotka u nadpisu je z osobního archivu a ne z příjemně stráveného dne na okruhu v Sosnové. Tu louži pod předním nárazníkem jsem sice zvěčnil, ale zveřejněním bych si jen přisypával sůl do rány.

DOPORUČUJEME: Subaru Impreza WRX STI 1999 versus WRX STI 2011

Ale co, mé Subaru už má na takové vrtochy právo, koneckonců je to letitá ojetina, a chladič je, podobně jako spojka, pro Subaristy spotřebním zbožím.

Takže to bylo v neděli. Teď je pondělí večer a pod kapotou je nový chladič. O víkendu tedy projde zatěžkávací zkouškou.

27.2.2012 8:00| autor: Filip Rakovan
Více o tématu: SubaruSubaru Impreza

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist