Navštivte největší sraz Citroënů 2CV

Devatenáctý sraz Amis de la 2CV začíná 26. července. Do střední Francie se má sjet rekordních šest tisíc aut včetně všech čtyř předválečných prototypů.

Kachny mají slet, a rovnou největší v historii. Akci Amis de la 2CV, pořádanou mezi 26. a 31. červencem, má letos navštívit na šest tisíc legendárních Citroënů 2CV. Na setkání majitelů jednoduchých vozů pro farmáře u Salbris ve střední Francii se letos objeví mimo jiné všechny čtyři prototypy auta, které přežily druhou světovou válku.

Sraz Amis de la 2CV, doslova „Přátelé 2CV“, se koná každé dva roky. Letošní setkání je už devatenácté v pořadí. Akce není vyhrazená jen majitelům Citroënů 2CV, právě naopak. Kromě zábavného programu a simulátorů budou k dispozici i testovací vozy pro ty, kteří kouzlu 2CV chtějí podlehnout, ale neměli dosud příležitost. Pokud znáte svou kachnu důvěrně, můžete se přihlásit do soutěže o její nejrychlejší rozebrání a opětovné složení.

Citroën 2CV přišel na svět už ve třicátých letech, ale nacisté za druhé světové války zničili většinu z 250 vyrobených prototypů. Přežily jen čtyři. To však stačilo na dokončení vývoje a v roce 1948 se na trhu objevila produkční verze malého Citroënu. Kachna vydržela ve výrobě neuvěřitelných 42 let, do roku 1990 se prodalo 5 114 940 aut.

22.7.2011 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist