Nakoupí policie rychlé Octavie RS?

Dopravní policie chce rychlá auta, jedním ze žhavých kandidátů by mohla být i nejvýkonnější Škodovka.

Policie České republiky plánuje nakoupit rychlejší auta – připravuje veřejnou zakázku na šestnáct automobilů, které mají sloužit u dálničních patrol. Oficiálně jako stíhací vozy, ale v praxi jde spíš o to, aby hlídková vozidla nebyla některým volnomyšlenkářským řidičům pro legraci.

Policejní prezidium dosud nezveřejnilo kritéria výběrového řízení, nicméně ústy svého mluvčího se nechalo slyšet, že by mělo jít o sedany s dvoulitrovými čtyřválcovými motory a cenou do 800 000 Kč.  Zakázka se má realizovat ještě v letošním roce, podmínky tendru mají být známy nejpozději do měsíce.

Škoda Octavia II fotogalerie – vše co potřebujete vidět

Škoda Octavia II 2 fotogalerie

Výrobci aut v takových případech rádi vyjdou policejním složkám vstříc: když Policie ČR před několika lety pořizovala – za velkého zájmu médií – flotilu sedanů Ford Mondeo ST220, zaplatila za jeden vůz něco přes 700 000 Kč, ačkoliv ceníková cena tehdy činila nejméně o 350 000 Kč víc.

Pokud bychom měli tipovat vítěze tendru mezi auty okolo jednoho milionu korun, příliš daleko bychom se nedostali. Jistým vodítkem ale může být jiné výběrové řízení: Policie ČR v současné době hledá také automobily pro „řadovou“ službu a v užším výběru se ocitly domácí Škoda Auto, Volkswagen a Renault. Pokud by se flotila rychlých vozů rekrutovala z téhož prostředí, jsou očividnými kandidáty Škoda Octavia RS 2.0 TFSI (ceníková cena 754 900 Kč), Volkswagen Passat 2.0 TSI (910 100 Kč) a Renault Laguna 2.0T GT (929 900 Kč).

Škoda Octavia III fotogalerie – vše co potřebujete vidět

Škoda Octavia III 3 fotogalerie


Zajímavost:
Věděli jste, že Škoda Octavia RS první generace s úspěchem slouží mj. u řecké policie?

V úvahu samozřejmě připadají také atmosféricky plněné dvoulitry, jejichž nabídka je nesrovnatelně širší – ty ale příliš neodpovídají požadavkům na vysoký výkon. Další možností by byl nějaký rychlý hot hatch, například Volkswagen Golf GTI nebo Renault Mégane RS.

Ať už tendr dopadne jakkoliv, jedno je jisté: příslušníci dálniční policie se určitě budou těšit do práce o něco víc…

autoweb.cz

29.4.2008 8:17

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist