na-zimni-pneumatiky-prezouvame-v-praze-mene-a-pozdeji-potize-jsou-s-hloubkou-vzorku-352x198.jpg

Na zimní pneumatiky přezouváme. V Praze méně a později, potíže jsou s hloubkou vzorku.

Zajímavosti o autech

Zatím na autě mít zimní pneumatiky nemusíte, vzhledem k počasí, minimálně v naší metropoli. Naopak na horách už je to jiné, zase je ale zapotřebí řešit kvalitu vzorku!

Diskuze

3 komentáře

  Mirda

  Prosím gumaři gumídkoví, přestaňte nás už konečně krmit těmi moudry, že letní guma od 7 stupňů nefunguje. Podobný test dělala kdysi redakce jednoho slovenského motoristického média a stejně jako DFENS došla ke stejnému výsledku – blbost !
  Nerozporuji výrazně lepší vlastnosti na sněhu nebo ledu, ale mokrý nebo suchý povrch skončí pro zimní gumu vždycky fiaskem – výraznější lamelování logicky nemůže přispět k větší styčné ploše a většina letních gum má lépe řešené odvádění vody – podélné drážky.
  http://dfens-cz.com/mythbusting-zimni-gumy-a-brzdna-draha/

  XXX

  Mám naprosto stejný názor, je to komerční a následně novinářskej canc. Ještě zbývá uzákonit to 4leté stáří pneu, protože mnoho lidí nenajede tolik aby gumy dost často měnili, tak jim to nařiďme.

  M

  Přesně tak. Chtěl jsem napsat podobný komentář.
  Je známý „slavný“ test uamk (nebo podobné organizace) kde v testu zimních gum na prvních místech byla letní guma. A musely se přednastavit pravidla aby to vyšlo správně. Letní guma byla nejlepší na vodě a suchu i v nízkých teplotách, ale zoufalá na sněhu. Nicméně v průměru byla jedna z nejlepších. ☺

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist