Na závodě prvním AmaterCup 2016 ve Vysokém Mýtě

Na čtyři desítky závodníků z řad nadšenců a neprofesionálních jezdců, široká škála aut od těch zcela sériových až po maximálně upravené. A touha zvítězit u každého bez rozdílu.

Je neuvěřitelné, jak ten čas běží, náš partner z ankety Internetové auto roku, pořadatel okruhových akcí, amatérských závodů a řidičských dnů, AmaterCup, už vstoupil do sedmé sezony. A my jsme samozřejmě byli u toho.


Prvním podnikem tohoto roku byl závod ve Vysokém Mýtě, kde se na tamní dráze utkali borci v několika kategoriích… Ale pěkně popořádku, tak, jak je u AmaterCupu obvyklé, dopoledne se volně jezdilo, trénovalo, ladila se technika. Dráha byla bez omezení otevřená a každý mohl jezdit tak, jak chtěl. Myšleno tak dlouho, jak chtěl, ne že by byl prostor k nějaké anarchii, naopak pořadatelé dbají na bezpečnost, která je v tomto podniku prioritou.

Během polední pauzy se pak připravila časomíra a začalo se jezdit. V letošním roce došlo na nějaké úpravy a novinky, které lze nyní, po akci, označit jako změnu k lepšímu.

Zrychlilo se najíždění do měřených jízd, teď je tedy méně čekání na závodní jízdy, a více se jezdí, pokud v minulém roce závod zahrnoval dvě rundy po dvou měřených kolech, tak nyní, při plné startovní listině, jsou v programu tři měřené rundy po dvou kolech, a po závodě je ještě prostor na další volné jízdy. Ohledně aut, která dorazila na okruh – podívejte se raději do připojené fotogalerie, abychom na nějaký stroj nezapomněli, a přesuneme se rovnou k výsledkům.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

V kategorii Kategorie A zvítězil Martin Jeřábek, druhý byl Marek Kulhavý a třetí Zdeněk Sýkora. V kategorii B bral pomyslné zlato Jan Drážek, za ním dojel Pavel Bednář a po bronzu sáhl Zdeněk Jeníček. Kategorie C měla vítěze, kterým byl Miloš Merta, za ním Jiří Kratochvíl a třetí byl Lukáš Budějský. Ve třídě D, tedy mezi lehkými vozy, vyhrál Michal Axman před Miroslavem Bartošem. A v poslední třídě zvítězil Daniel Hanuš, když za ním skončil Luděk Blažek, resp. Radek Pospíšil. Příští podnik se z východních Čech přesouvá na jih republiky, druhý závod AmaterCupu 2016 se pojede na závodním okruhu v Písku 14. května.

26.4.2016 5:36

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist