Na třetím závodě AmaterCup 2015 ve Vysokém Mýtě

Seriál amatérských automobilových závodů se přesunul do východní části Čech. A jako tradičně dorazila velmi široká škála aut.

Nejstarším soutěžním vozem byla patrně Škoda 100, nicméně určitě nebyla tím nejpomalejším, ba právě naopak, její majitel a závodník v jedné osobě standardně v rámci AmaterCupu patří mezi ty rychlejší. Zpět ale na začátek – AmaterCup znáte, jezdíte na něj společně s námi, a o uplynulém víkendu se již třetí letošní podnik konal na závodním okruhu ve Vysokém Mýtě.


Menší změnou byl rozdělení do skupin, tradiční čtyři třídy byly rozšířeny o pátou skupinu pro větší objektivitu a ukázalo se to jako správný krok. Změnou ale nebyl fakt, že do Mýta přijelo velmi zajímavé spektrum aut, českých i zahraničních, starších i poměrně nových, v sériovém stavu i upravených do fáze opravdových závodních speciálů. Značky a modely nebudeme vyjmenovávat, jistě bychom na někoho zapomněli a bylo by to i zbytečné – v galerii najdete fotky a ty budou jako „důkaz“ vhodnější.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

Závodní den probíhal v obvyklém formátu, ráno byla dráha otevřená pro trénink a volné jízdy, po obědě byla nainstalována časomíra a odstartovala měřená kola. Kompletní výsledky najdete na webu pořadatele, pokud by vás zajímaly, což neočekáváme – Alonso, Coulthard či Loeb stále mezi pravidelné účastníky nepatří, a tak krátkou zprávu uzavřeme podobně jako vždy konstatováním, že důležitější než výsledek je jistě fakt, že je tady poměrně četná skupina nadšenců, která se pravidelně schází na závodních tratích, v bezpečí okruhů piluje své řidičské možnosti a poměřuje své schopnosti mimo veřejné silnice. Příště, v červenci, se dalším závodem vrací AmaterCup na závodní okruh v jihočeském Písku.

22.6.2015 12:11| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist