Na Masarykův okruh se o víkendu vrací HistoCUP

Jste jednoznačně vítání, závodní víkend slibuje atraktivní podívanou napříč všemi možnými typy a generacemi závodní speciálů. Nudit se rozhodně v Brně nebudete!

Referovali jsme o tomto podniku v loňském roce a protože čas běží jak voda, i letos si nenecháme příležitost, jak vám dát vědět, znovu ujít. V rakouském klubovém šampionátu historických závodních vozů se setkáte s plejádou legendárních sportovních aut z druhé poloviny 20. století, to všechno o víkendu od 6. do 8. května, v příjemném prostředí závodního okruhu v Brně.

Na co se můžete těšit? Tak určitě na souboje svalnatých amerických muscle car typu Ford Mustang nebo Chevrolet Camaro. A dojde samozřejmě i na zástupce produkce starého kontinentu, z evropské produkce proti sobě nastoupí agilní cesťáky Alfa Romeo a BMW, představí se historická závodní auta značky Opel a další a další. Plus je tady vložený závod s výhradní účastí ceněných youngtimerů BMW E30 s objemem motoru 2,5 litru.

Pokud se nepleteme, premiérově proběhne také závod speciálu KTM X BOW. A to není všechno, nahlédnéme-li do harmonogramu, tak najdeme přehledně podle časů třeba Ravenol 1 Hour Team Race, X-Bow Warm Up, Histo Cup K and STW testing, BMW 325 Challenge, Young Timer / TCO / MCC, X-Bow Battle Sprint, Formel Historic, Ferrari Trophy, Penrite Classic Cup, AMD Demo, Classica Trophy….  V šampionátu je viditelná i česká stopa – brněnský jezdec David Bečvář se stal v roce 2015 prvním Čechem, který šampionát Histo CUP ovládl. Na jeho Jaguar XJS se můžete těšit i v sezoně 2016.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

Na koílik přijde vstupné? On-line nákup (C+F+T3+T5+PADDOCK) na pátek je za 100 Kč, sobota přijde na 100 Kč a neděle také, přičemž páteční vstupné platí i na sobotu a parkování je zdarma.

Zdroj, foto a veškeré informace: www.automotodrombrno.cz

3.5.2016 7:17

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist