Na Jižní spojce se bude od ledna jezdit 50 km/h!

Nejvyšší dovolená rychlost na klíčových tazích Prahou se radikálně sníží.

Ne, to není apríl. To se jen Magistrát rozhodl bojovat s hlukem a emisemi po svém – sníží nejvyšší dovolenou rychlost na významných komunikacích v Praze, a to hned od 1. ledna 2010.

Například na důležité Jižní spojce, která patří přes den k nejvytíženějším tepnám v Praze, bude zrušena noční výjimka 100 km/h, takže zde bude možné i v noci jezdit pouze 80 km/h. Extrémní je pak snížení rychlosti mezi Barrandovským mostem a nájezdem na dálnici D1, kde bude nejvyšší povolená rychlost pouze 50 km/h!

Podle policie se mají řidiči připravit na kontroly už od 1. ledna, nebudou tolerovány výmluvy, že někdo jede „po paměti“. Aspoň to tedy sdělila mluvčí pražské policie Eva Miklíková.

Padesátka“ bude také platit v ulici 5. května mezi Jižní spojkou a ulicí Boženy Němcové, dále v ulicích Cínovecká (úsek Kostelecká – Veselská), Spořilovská (úsek Brněnská – Jižní spojka), Lipská (úsek Za Teplárnou – Evropská) a na Jižní spojce (úsek Barrandovský most – Vrbova a Vrbova – Chodovská).

Takto radikální snížení limitů se řidičům nelíbí a dokonce chystají protestní akce. Jedna taková se koná hned v sobotu 9. ledna 2010. Sraz protestujících je ve 21:00 u benzínové pumpy Agip na Chodově (u KFC).

autoweb.cz

30.12.2009 8:27

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist