Muzeum Saabu zůstává na místě

Město Trollhättan koupilo sbírku historických saabů, kterou chtěl nucený správce rozprodat po kusech. Zachování muzea přišlo zastupitele na 80 milionů korun.

Nad Saabem, jaký jsme znali, se definitivně zavřela voda, ale jeho záležitosti zdaleka nejsou vyřízené. O továrnu má stále zájem čínská společnost Youngman, a to i v případě, že by General Motors stáhly licence na svou techniku. Kupovat chtějí i Turci a Indové. Poslední zprávy se však točí kolem muzea v Trollhättanu, které ukrývá po jednom exempláři od všech důležitých aut značky Saab.

Sbírka víc než stovky aut byla ještě minulý týden na prodej. Nucený správce se jí nechtěl zbavit jako celku, ale po jednotlivých kusech, protože tak doufal získat víc peněz pro věřitele. Nakonec však záležitost dopadla jinak a kompletní průřez historií saabu – včetně jeho prvního auta a nejnovějších konceptů vyjma jediného – získalo za 80 milionů korun město Trollhättan.

Znamená to, že sbírka zůstane na svém místě a bude navždy připomínat, že Trollhättan býval důležitým centrem dění ve světě čtyř kol. Protože však komunikace Saabu s vnějším světem neprobíhá zrovna ideálně, než koupíte letenky do Švédska, počkejte si raději na oficiální potvrzení. Budeme dění kolem zkrachovalého výrobce sledovat.

25.1.2012 6:50| autor: Martin Plaštiak

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist