Může kosmické záření za problémy Toyoty?

Třeba se nakonec ukáže, že za problémy automobilky Toyota mohou ufoni...

Pověstí japonského výrobce těch nejspolehlivějších vozů, dokonce průkopníka hybridních technologií, nedávno otřásl skandál, kdy se vyskytl problém se zasekávajícím se pedálem plynu hned u několika vozů značky Toyota. Po celém světě tak muselo být do servisů svoláno kolem 8 miliónů vozů.

Americké regulační orgány nyní vyšetřují možnou souvislost mezi kosmickým zářením a již zmíněnými problémy Toyoty s plynovým pedálem.

Zdroj z amerického úřadu NHTSA, který se zabývá bezpečností provozu, řekl, že je tu jistá možnost ovlivnění mikroprocesorů a SW paměťových čipů v automobilech značky Toyota kosmickým zářením. I přesto, že takovéto informace mohou znít poněkud bláznivě, je potřeba si uvědomit, že s tímto problémem se musejí potýkat například satelity a dopravní letadla.

Po celá léta je vědcům znám problém, který může způsobovat kosmické záření na výpočetní technice. Prozatím se ale neobjevila žádná souvislost mezi tímto zářením a automobilovým průmyslem. Pokrok jde kupředu, a proto tuto možnost nelze vyloučit, jelikož technika je stále dokonalejší, což v konečném důsledku nemusí vždy znamenat to nejlepší pro uživatele.

Automobilka Toyota vydala prohlášení, kterým reaguje na dotaz amerického deníku Detroit Free Press. Veškeré nepotvrzené domněnky dementuje s vyjádřením, že všechny komponenty japonských vozů jsou a vždy byly konstruovány pro naprostou odolnost a trvanlivost vůči tomuto druhu rušení.

autoweb.cz

18.3.2010 7:22

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist