Motocrossař Libor Podmol skočil salto s motorkou jako na surfařském prkně. A zranil si ruku.

Freestylový mistr Libor Podmol předvedl světově unikátní trik, který sám vymyslel. Skvělé představení kazí zranění zápěstí.

V první řadě gratulujeme, Libor Podmol předvedl a skočil zcela nový trik, jako první na světě. Na prvním závodu Mistrovství světa NIGHT of the JUMPS v Berlíně jako první na světě Surfer Flip, který sám vymyslel. Bohužel dopad nebyl tak hladký, Libor spadl po dopadu ze strany doskokové rampy a zranil si zápěstí.

Den před prvním závodem Mistrovství světa NIGHT of the JUMPS v Berlíně vypustil Libor Podmol informaci o chystané novince na FMX trhu v podobě nového triku. „Udělat trik, který před vámi nikdo nikdy nezkusil, je velký pocit zábran… A o to větší pocit euforie, když zjistíte, že to bude fungovat a posunete svůj sport celosvětově o krok dopředu a zapíšete se nesmazatelně do jeho historie,“ prohlásil mistr světa z roku 2010 a zlatý medailista z X-Games 2013.

Pracovní název zněl: “Surfer flip”. Na tento jedinečný trik se Libor připravoval letos v únoru ve Španělsku, aby ho poprvé uvedl právě v berlínské hale. „Nazval jsem ho surfer flip, protože před odrazovou rampou vyskočím na sedlo motocyklu a jedu jak na surfu… na konci rampy škubnu, motorka se začne točit do salta a já vyletím do Tsunami flipu (stojka na řidítkách v saltu),“ tak Libor Podmol popisuje nový trik.

K otestování novinky se Libor Podmol odhodlal právě v berlínské hale, která duněla očekáváním. Nájezd na rampu z neobvyklé pozice i Tsunami flip proběhly v pořádku, ale přistání bylo trochu tvrdšího kalibru než u léty prověřených triků.

Z menšího zranění se bohužel stala závažnější naraženina. „Zlomený to naštěstí není. Dle mého českého doktora by měl normální člověk dostat neschopenku a sádru na tři týdny, já zkusím několik dní klidu, ortézu a enzymy a budu doufat, že start na Red Bull X-Fighters v Mexiku nebude ohrožen,“ dodává Podmol.

Autoweb testuje Michelin na Paul Ricard

Zobrazit všechny fotografie

16.3.2014 10:36| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist