Mini od Opelu dorazí v roce 2013

Soupeř pro Fiat 500 dostal jméno, které bychom se mohli dozvědět ve Frankfurtu, a hotový je i hrubý návrh designu. Inženýry čekají dva roky vývoje a ladění formy.

První pokus německého Opelu vetřít se do přízně zákazníkům citlivým na módní trendy je v pokročilé fázi vývoje a na evropských trzích se objeví do dvou let. Jeho hlavními soupeři budou Mini, Fiat 500 či Citroën DS3, které se poslední dobou ukazují jako překvapivě stabilní opory nabídek svých výrobců. Malý Opel nebude tak okatě retro stylizovaný jako první dvě z jmenovaných aut, dostane design podobný ostatním opelům v současné nábaídce, jen „roztomilejší“.

Délkou 3,7 metru německý vůz překoná Fiat 500 – pravděpodobně svého hlavního konkurenta co se ceny týče. Prostorem uvnitř a čtyřmi plnohodnotnými sedadly však Opel trumfne i Mini, jedinou vážnou konkurencí tak zůstane praktický Citroën. Přestože auto míří především na evropské trhy, vedení General Motors (mateřská skupina Opelu) doufá, že dosáhle prodejních úspěchů i v Asii a Jižní Americe. Obojí potvrzuje relativně nízkou cílovou cenu – byť nejspíš nastavenou výš než v případě Corsy.Design auta, navržený v německém Rüsselsheimu, je podle posledních zpráv v hrubých obrysech hotový. Auto dostane nízký ponton karoserie, tenké sloupky, velkou prosklenou plochu a klenutou střechu, podobně jako Audi A1. Výrazným prvkem má být konvexní zadní okno.

Platformu bude stroj sdílet s Corsou. Pod kapotou se objeví především malé motory s třemi válci na benzín i naftu, auto však pojme i větší silné jednotky. Zapomenout v tomto segmentu na ostré verze by byla zbytečná škoda, zákazníci jsou nezřídka ochotni za ně výrazně připlatit. Někdy v roce 2015 nabídne Opel zákazníkům elektromobil.

Po velkých interních sporech dostal model definitivní zelenou před dvěma roky, a to právě na základě úspěchu Fiatu 500 a Mini. Nyní ho můžou zastavit pouze vážné finanční problémy GM. Automobilka už má dokonce vybrané jméno a mohla by nám ho prozradit na letošním autosalonu ve Frankfurtu.

autoweb.cz

19.8.2011 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist