Mercedes mění značení svých modelů, vyznáte se v něm?

Mercedes-Benz pracuje na produktové ofenzivě, od roku 2020 by mělo být na trhu přes třicet modelů a nové značení má zjednodušit logiku rozlišování.

Budoucnost značky přinese na jedenáct nových modelů, které ještě ani neexistují, a tak je zapotřebí sjednotit, zjednodušit systém značení. Jak to tedy bude? Každé auto ponese název složený ze tří velkých písmen a jednoho malého. Bude pět základních modelových řad A, B, C. E a S tak, jako nyní.

Malé písmeno naváže na velká (přisuzující příslušnost ke třídě) a určí typ pohonu, kdy „c“ označuje zemní plyn, „d“ logicky diesel, „e“ modely s možností nabíjení a elektromobily, „f“ je označení palivových článků a „h“ je hybrid.

Všechna SUV budou mít jako základ označení GL (vychází z původního ikonického modelu G, písmeno L je přidané pro snazší výslovnost). A jednotlivé modely pak budou označeny na základě „původní“ řady – tedy například GLC bude SUV třídy C, nyní označované jako GLK, GLS bude dosavadní třída GL, GLE naváže na M. Z titulního obrázku je patrné, jak bude systém fungovat.

Čtyřdveřová kupé budou vycházet z písmen CL a roadstery čeká jednotné základní označení SL. Je tedy všechno jasné, stručné a přehledné?

zdroj: Mercedes-Benz magazín 1/2015

19.5.2015 2:03| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist