Mercedes-Benz třídy G LAPV 6.X

Hummer je pryč, ale nezoufejte, perverzně excentrický stroj s kořeny na bitevním poli nabízí i Mercedes. Na rozdíl od americké konkurence to nemyslí jen jako.

Novou generaci svého lehkého pancéřovaného hlídkového vozu (LAPV) představil Mercedes-Benz. Auto využívá techniku třídy G, má však jinou karoserii s vyměnitelnými pancéřovými pláty. LAPV 6.X vychází ze staršího zavedeného modelu 5.4. Nový stroj uveze víc, je obratnější a nabízí lepší ochranu.

Mercedes nespecifikoval pohonnou jednotku pod kapotou. Víme jen, že LAPV 6.X pohání diesel se vstřikováním common-rail, který stroj rozjede až a 150 kilometrů v hodině. Zároveň auto uveze 1,3 tuny nákladu. Šasi vozu je ocelové a nese modulární pancéřování, jehož pláty lze snadno vyměňovat za silnější, případně nepoškozené. Před minami chrání posádku silný ocelový plát na podvozku.Vyzkoušené tuhé nápravy třídy G zůstaly na svém místě. Konvenční vinuté pružiny doplňují vzduchové tlumiče, nastavitelné za jízdy. Regulovat lze nejen tuhost podvozku, ale také jeho světlou výšku, která může dosáhnout až pětačtyřiceti centimetrů. Díky tomu nabízí auto výborné nájezdové úhly: padesát stupňů vpředu a čtyřicet vzadu. Samozřejmostí je centrální regulace tlaku v pneumatikách, zde navíc automatická – počítač vyhodnocuje trakční podmínky a sám nastavuje tlak v jednotlivých kolech podle potřeby. Zastavování mají na starosti čtyři větrané brzdové kotouče.

Mercedes-Benz třídy G velká fotogalerie

Mercedes-Benz třídy G fotogalerie

Ve spolupráci s koncernem EADS vybavil Mercedes svůj stroj pokročilou elektronikou. Pokud potřebujete pořádný off-road se širokopásmovou vysílačkou či rušičkou rádiových vln, je pro vás LAPV 6.X jako dělané. U svého prodejce ho asi neseženete, ale zkuste se vypravit na některou z velkých zbrojařských výstav. LAPV 6.X měl premiéru letos na výstavě Eurosatory nedaleko Paříže.

autoweb.cz

9.7.2010 6:45

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist