Mercedes-Benz ML – Crash test Euro NCAP

Jsou SUV pro vaši rodinu to nejlepší? Nový Mercedes-Benz ML totiž za ochranu dětí dostal druhý nejhorší výsledek z nového kola nárazových testů.

Ukazuje se, že SUV možná nejsou úplně to nejlepší pro bezpečnost vaší rodiny. Sice při střetu s menším a lehčím autem mají značnou výhodu, ale během standardizovaných testů si už tak dobře nevedeou. Nový Mercedes-Benz ML totiž za ochranu dětí dostal jen 37 bodů, tedy 75 % možných. A to je druhý nejhorší výsledek nového kola nárazových testů.

Mercedes-Benz M-Class velká fotogalerie

Mercedes-Benz M-Class fotogalerie

Dospělí už na tom ale tak špatně nejsou. A-sloupek se při čelním nárazu posunul jen o 2 mm a pedál plynu, který se hnul o 12 mm proti řidiči a 26 mm nahoru zranění nezpůsobí. I boční náraz, náraz na sloup a náraz zezadu dopadly dobře, takže za ochranu dospělých vpředu dostal Mercedes ML 34 bodů, tedy 96 %.

Sražený chodec na tom díky 60% hodnocení nebude úplně zle, ale přední hrana kapoty představuje riziko. Mercedes měl při testech i trochu smůlu. Sice dostal šest bodů (86 %) za ESP a připomínače pásů vpředu i vzadu, ale omezovač rychlosti nevyhověl podmínkám Euro NCAP a nebyl tedy hodnocen.

Dalibor Žák

27.10.2011 8:30| autor: Dalibor Žák

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist