Mazda MX-5 je nejspolehlivější

Ať si výrobci tvrdí co chtějí, skutečnou spolehlivost automobilu může prověřit až dlouholetá zkušenost zákazníků.

Britská společnost Warranty Direct prodává záruku na ojetá auta. Jistě uznáte, že to může být potenciálně velmi rizikový byznys, takže se zdá, že svému řemeslu skutečně rozumí. Jinak by už dávno zkrachovali. Na každý model auta vás bude záruk stát jiné peníze, protože každé auto je prostě jinak spolehlivé.

Firma sestavuje žebříček, ke kterému používá data od svých pojištěnců – sleduje více než 450 tisíc automobilů ve věku 3 až 9 let, které si u nich majitelé pojistili v Anglii či USA. Zaznamenává se každá porucha. Potom se propočítává, jak dlouho auto ročně stráví v servisu a kolik oprava stojí a výsledkem je tak zvaný Index Spolehlivosti.

Mazda MX-5 fotogalerie – vše co potřebujete vidět

Mazda MX-5 fotogalerie

Mezi kabriolety jasně vede Mazda MX-5 s výsledkem 7,29 bodu. V servisu strávila 1,06 dne a průměrný účet dělal zhruba 10 600 Kč. Na druhém místě skončila Honda S2000 s indexem 34,31, která musela do garáže na 1,43 dne a vyžádala si náklady ve výši 14 200 Kč. Trochu překvapivě skončil na třetím místě Peugeot 207CC, jehož skóre bylo 51,95. Do servisu sice musel na 2,15 dne za rok, ale pozici mu vylepšily nízké náklady, přibližně 9400 Kč.

Renault předvede svůj nový roadster možná už na podzim ve Frankfurtu a šušká se, že s ním chce zaútočit na MX-5. Pokud ovšem chtějí soupeřit i ve spolehlivosti, měli by si zřejmě vyhrnou rukávy a dát si opravdu záležet.

Honza Koubek

9.8.2007 8:14

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist