Mazda MX-2: je tohle nový sportovní roadster?

Mazda možná oživí plány na malý roadster velmi podobný větší MX-5.

O plánovaném menším roadsteru Mazda MX-2 se již párkrát mluvilo. Jenže ekonomická krize (a s ní spojená úsporná opatření a soustředění Mazdy na masové modely 3 a 6) odstrčila plány na malý lehký roadster do pozadí.

Původně se totiž počítalo s tím, že nová Mazda MX-5 naroste. Proto vývoj začal pracovat na menším roadsteru, který by odpovídal velikostí první a druhé generaci Mazdy MX-5. Jenže nakonec se vedení automobilky rozhodlo zachovat filozofii MX-5 bez výraznějších změn a pro menší model by na trhu nebylo moc místa.

Jenže postupem času, až dojde na trhu k jistému oživení, se možná opravdu dočkáme malého roadsteru. Ten by měl v nabídce zaujmout místo pod novou Mazdou MX-5, která bude větší, luxusnější a samozřejmě i těžší, i když s výkonnějšími motory.

Je ale možné, že plánovaná Mazda MX-2 nakonec ponese jméno MX-5, aby model tohoto označení stále zůstal tím mrštným a zábavným sporťákem, zatímco plány na větší model MX-5 budou zřejmě přejmenovány na MX-7 či nějak podobně.

Na přesnější informace si ale musíme počkat minimálně do roku 2011, kdy by se měla postupně začít poodhalovat rouška tajemství okolo nové Mazdy MX-5 a případně ještě jednoho příbuzného modelu. Podle lidí blízkých Mazdě je prý totiž nyní moc brzy na vyvozování nějakých závěrů.

autoweb.cz

30.6.2009 10:40

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist