Mazda 6 Wagon 2.0i po východní Evropě: Šumavské okresky

Ani jsem s Mazdou 6 Wagon ještě pořádně nevyrazil a hned musím řešit jednu ožehavou otázku. Jak dál?
mazda-6-wagon-2-0i-po-vychodni-evrope-sumavske-okresky.jpgCelá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Jak už jistě víte z předešlého článku, mířím na Mnichov. A hned u Plzně mám jedno velké dilema. Pokračovat po dálnici a trochu se nadechnout svobody na neomezeném Autobahnu, nebo sjet na okresky a užít si toho, co dělá Mazdu 6 tak výjimečnou? Jak se začíná blížit sjezd, začíná mě to k němu víc a víc táhnout. A hned po jeho projetí mi je jasné, že jsem se rozhodl správně. Přece jen atmosférický dvoulitr se 145 koňmi nedělá ze šestky žádný dálniční expres, zatímco na klikatých silničkách se naopak projeví jeho charakter.


Míjím Klatovy a přede mnou se otevírá jeden z nejlepších kusů asfaltu, vedoucí přes Železnou Rudu až do německého městečka Regen. Slunce na nebi už nejen zapadá, ale chvílemi jej překrývají mraky, takže nad vzrostlým šumavským stromořadím hraje barvami utopistický výjev krvavých červánků a temných mraků doplněný obloukem duhy, silnice se leskne od poprašku čerstvého letního deště a kolem vládne hrobový klid, když za celou napočítávám všehovšudy tři auta. Samozřejmě mimo německých aut stojících na parkovištích příhraničních kulturně-zábavních podniků.

Na výjezdu z ostrých vraceček se motor dlouze sbírá, ale když se probere, zastřeně se rozezní, ozubená kolečka převodovky mi téměř dělají mozoly na bříškách prstů, jak je řazení mechancky čisté, a řízení mi šeptá do ucha, jak nebohá přední kola nezvládají na vlhku dělat obě věci naráz. Což mezi řádky odkrývá jedinou chybičku, na kterou v duchu nadávám – proč jenom není Mazda 6 zadokolka?

Ale i přesto to bylo celkem 69 km absolutního řidičského ráje! Nakonec jsem se dočkal i tolik kýžené svobody a na posledním kousku dálnice přiblížil plynový pedál koberečku. Takhle chutná svoboda, ale i zodpovědnost, nicméně v klidu, i při 200 km/h se šestka řídí velmi snadno a je stabilní. Po tom všem se mi bude dobře usínat, tak, jako už jsem dlouho nezažil. A přitom mi k tomu stačil jeden docela obyčejný japonský kombík.

Zobrazit všechny fotografie

Zítra pokračuji dál, mám před sebou cestu z Mnichova do Budapešti. Bude to možná trochu monotónní nuda, ale o to více si budu hrát s navigací a palubním počítačem. Mimochodem, dnešní lék na nespavost mě vyšel na 9,3 l/100 km, přepočteno na peníze potom 1283 Kč.

5.8.2014 8:00| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist