Max Mosley jako dozorce v koncentráku

Snaží se prezident FIA vyrovnat svému otci, který byl prominentním nacistou? A kdo – a proč – skandální video natočil?

Šéf Mezinárodní automobilové federace (FIA) Max Mosley je mocný a vlivný muž. Alespoň v práci. V soukromí se podle všeho nechává svazovat a bičovat do krve. Tvrdí to bulvární britský magazín News of the World s odkazem na detailní videozáznam z improvizovaného sado-maso salonu v jednom luxusním londýnském bytě.

Redakce News of the World zveřejnila na svých internetových stránkách sestřih videa, na kterém je údajně zachycen právě Max Mosley. Po příchodu mu „dozorkyně“ prohlédne hlavu a zkontroluje, zda nemá vši. Poté Mosley dostane na holou. Po patnácti ranách nezapomene domině slušně poděkovat, jak se na správného otroka-džentlmena sluší a patří.

Posléze se role obrátí: Mosley se promění v dozorce z koncentračního tábora a týrá vězenkyně, navlečené do trestaneckých mundúrů. Dokonce na ně štěká příkazy v němčině, jako opravdový kápo z koncentráku. Celá legrace údajně trvala pět hodin. Mosley měl návštěvu privátního sado-maso salonu ukončit šálkem čaje.

Aféra je o to pikantnější, že Mosley je syn Sira Oswalda Mosleye – prominentního britského nacisty a Hitlerova přítele. Sir Oswald se dokonce ženil v Goebbelsově domě a jako čestný host byl na svatbě přítomen sám Führer.

Mezinárodní automobilová federace se k videozáznamu odmítla vyjádřit s tím, že jde o soukromou Mosleyovu záležitost. Není vyloučeno, že za zveřejněním záznamu stojí nástupnický boj uvnitř FIA.

31.3.2008 8:16

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist