Mansory tuní Mercedes-Benz SLS AMG

Ačkoli je standardní Mercedes SLS AMG dost unikátní, někteří prostě potřebují ještě více odlišnosti. No, proti tomu se dá jen těžko něco namítnout.

Zástupce společnosti Mansory, která sáhla na úchvatný Mercedes-Benz SLS AMG, by měl nyní nastoupit na kobereček před hlavního designéra Mercedesu a omluvit se: „Man, sorry!“ Potřeba tuningu se dá mnohdy chápat a někdy lze skutečně docílit efektnějšího výsledku, ale nic se nesmí přehánět.

Mercedes-Benz SLS AMG si rozhodně, aspoň podle našeho mínění, takový brutální zásah nezasloužil a nás jen mrzí, že linie auta jsou stále patrné. Jinak bychom se mohli aspoň utěšovat tím, že už to jako Mercedes nevypadá. Mansory sice provedl velmi důkladný tuning, když pomocí karbonových panelů karoserie snížil hmotnost o 90 kg, ale zrovna v případě vynikajícího supersportu od Mercedesu možná bylo lepší držet se továrních elegantních linií a jen se věnovat technice pod kapotou.

Tak, co tu máme dál? Páni, to je ale pořádné křídlo! Tisková zprává se ale nezmiňuje o tom, že by bylo možné k zadní části vozu Mansory Cormeum (tak se tahle věc jmenuje) přistavit barové židličky a používat „aerodynamický“ prvek jako pult na pivo. Další úpravy zvyšující odpor vzduchu (a přítlak) jsou jasně viditelné z obrázků, zaujmou rozšířené boky o 66 mm vpředu a o 84 mm vzadu a také přední nárazník s velmi výraznými vstupy vzduchu.

Osmiválec 6,2 litru uložený pod karbonovou kapotou byl posílen na 660 koní, ale pracuje se i na verzi s kompresorem a výkonem až 800 koní. Síla pak putuje na zadní kola o rozměru 11 x 20″, která jsou obuta do pneumatik 295/25 R20. Vpředu pak najdete pneumatiky o rozměru 265/30 R20. Nová odlehčená kola samozřejmě ukrývají účinnější brzdový systém a pokud se pozorně podíváte na podvozek, zjistíte, že byl snížen o dalších 20 mm.

Cena přestavby zveřejněna nebyla, ale počítejte s tím, že k základní cenovce Mercedesu SLS bude potřeba přihodit nějaký ten milion. Vyrobeno bude pouze velmi omezené množství, řádově jednotky kusů. Na druhou stranu, někdy méně znamená více…

28.2.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist