Londýn snižuje limit emisí pro vjezd do centra

Londýnská Congestion Charge, tedy jakési mýto za vjezd do centra města, se nyní vyhne jen autům s nejnižšími emisemi. Snížuje se jejich limit.

Tohle je smutné. Londýnskou Congestion Charge platili jen řidiči aut, jejichž emise jsou přes 100 g/km CO2. To víte, auto je zločinný mechanismus, který vraždí matky s kočárky, takže je potřeba ho zdanit, jak to jen jde. To, že se po zavedení mýta v Londýně životní prostředí nezměnilo, ani hustota dopravy, to už je přece jedno. Hlavně, když sype.

DOPORUČUJEME: Poručíme smogu, dešti!

A nyní čeká na řidiče další rána. Od 1. července se poplatek za vjezd do centra bude týkat i těch aut, které mají nižší emise než 100 g/km CO2. Limit se totiž snižuje na 75 g/km CO2 a auto musí splňovat Euro 5, takže se do toho nevejdou všechny ty malé tříválcové diesely a podobně. Všechna produkční auta s takhle nízkými emisemi CO2 jsou už jen hybridy a elektromobily.

Londýn je totiž nyní doslova zaplaven malými diesely a asi je každému jasné, že diesel není z hlediska lokálních emisí zrovna čisté auto. Spotřeba paliva a emise CO2 nejsou všechno, mnohem horší jsou saze, pevné částice a oxidy dusíku. Jak k tomu ale přijdou řidiči, kteří prodali svojí X6 50i a koupili si malé auto právě kvůli tomuto limitu 100 g/km? Londýn jim prý poskytne výjimku do 24. července 2016. Pak už ale budou muset platit.

Autoweb.cz

24.4.2013 8:10

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist