Londýn se chystá zakázat vytáčení motoru nebo hlasitou hudbu

Typický obrázek exotického supersportu vytáčejícího motor do omezovače před zraky zvídavých kolemjdoucích se v britské metropoli dost možná stane minulostí.

Velká Británie patří mezi země s jednou z nejrozvinutějších automobilových kultur na světě. Závodní okruh tu najdete pomalu za každou vesnicí, každý víkend se na něm něco děje a trh s ojetinami je tu jeden z nejrozmanitějších a zároveň nejlevnějších v Evropě.

Na druhou stranu existuje jen málo zemí, kde auta nenávidějí víc než ve Velké Británii. Dlouhodobě je to patrné v hlavním městě Londýně, kde platí omezený vjezd do centra města a nad dodržováním mnohdy nesmyslných rychlostních limitů bdí síť kamerového systému. A nyní se pomyslný šroub zase o něco utahuje.

Město se totiž chystá zavést vyhlášku umravňující řidiče supersportů, které se staly již tradičním doplňkem ulic Londýna a několik šikovných lidí si na lovení a natáčení exotických aut v ulicích britské metropole také založilo velmi slušnou živnost. Tomu však zřejmě bude brzy konec.

Zakázáno by mělo být vytáčení motoru, rapidní akcelerace či dokonce hlasitá hudba, kteréžto nešvary jsou nejčastějšími průvodními jevy předvádějící se smetánky. Vedle toho by mělo být zakázané také zastavení s nastartovaným motorem, jízda v konvoji či potrubování klaksonem.

Tim Ahern, radní pro životní prostředí, se nechal na adresu těchto opatření slyšet následovně: „Chceme učinit kroky, které odradí tyto řidiče od asociálního jednání“. Nařízení se prozatím chystá v městských částech Kensington a Chelsea, ale neděláme si iluze, že se velmi rychle rozšíří i dál, a to i za hranice Velké Británie.

28.7.2015 7:00| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist