Londýn plánuje snížit maximální rychlost na 32 km/h. Jiná města přitom dokazují, že je to drahý nesmysl!

Starosta Londýna oznámil, že v rámci nového akčního plánu pro bezpečnost silničního provozu Vision Zero plánuje zavést rychlostní limit 20 mph (32 km/h). V rámci tohoto plánu dojde k úpravě ulic, nebudou také chybět radary a posílení kontrol na ulicích jako součást bezpečného systému.
titulka-49-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Foto: bt.com

Společně s prací na omezení rychlosti, starosta stanovil cíl snížit počet usmrcených nebo těžce zraněných osob na silnicích v Londýně o 65 % do roku 2022, výchozím obdobím je v tomto případě úroveň z let 2005-2009. Pro rok 2030 byl stanoven samostatný cíl, podle něhož nemá být londýnskými autobusy, resp. ani v nich, usmrcena ani jedna osoba.

Všechny nové autobusy v Londýně budou od letošního roku vybaveny technologií Intelligent Speed Assistance. Město bude také testovat automatické nouzové brzdění pro autobusy, stejně jako zlepšení přímého a nepřímého výhledu řidičů.

Existují také plány na zavedení systému „hodnocení hvězd“ pro nákladní automobily, který bude mít za následek, že vozidla, která nebudou vybavena nejnovějšími bezpečnostními technologiemi, budou mít vjezd do města zakázány.


Nepřehlédněte!
Snížení rychlosti znamenalo nárůst úmrtí a zranění. Návrat do původního stavu nebude, stojí totiž moc peněz

29.8.2018 2:00| autor: Autoweb.cz | zdroj: Centrum dopravního výzkumu
Více o tématu: autobusyLondýnstarosta

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist