Loeb potvrdil svůj mistrovský triumf

Ano, Sébastien Loeb je nejlepší automobilový závodník všech dob. A teď, po poslední rally, je na tom ještě lépe.

Za námi je další podnik WRC, a na kterém už od pátečního rána vedli Sébastien Loeb a Daniel Elena. Řeč je o Rally Francie, kde si tahle dvojice ve Štrasburku dojela pro osmé vítězství sezony a v pořadí už 75. triumf kariéry. Takže ano, tak jak je Loebovým dobrým zvykem, rozhodl o titulu ještě před koncem seriálu.

A to měl Seb třeba hned v prvních metrech rychlostní zkoušky Vignoble de Cleebourg, než se s tratí srovnal, celkem problémy, když bylo vidět, jak jeho Citroën DS3 WRC koketuje s krajnicí.

„Chytili jsme velký aquaplaning, bylo tam totiž stále víc a víc vody. Ale několik posledních kilometrů jsem si nedělal starosti. Věděl jsem, že k tomu, abych vyhrál titul, nemusím bezpodmínečně vyhrát celou rally,“ komentuje Loeb.

A dále se vyjadřuje k tomu, že opět svůj (už devátý) titul získal doma, v rodném Alsasku a vlastně komentuje i to, jak hodlá trávit WRC 2013.

DOPORUČUJEME: Reportáž – Závodili jsem na II. Mogul Driving Sport

„Přesně kvůli tomuhle jsme sem přijeli – znovu prožít pocity z vítězství doma, jako jsme je zažili v roce 2010. Letos je to o to emotivnější, neboť je to pravděpodobně naposledy. Snažil jsem se pilotovat velice opatrně, ale v daných podmínkách to nebylo moc snadné. I když přestalo pršet, tratě byly dál blátivé. Byť zbývají ještě dvě soutěže do konce, jsem rád, že jsem titul vyhrál už nyní a  mohl ho tak darovat fanouškům v Alsasku.“

Jedno je tedy zřejmě jisté – letos už o titul mistra světa Sébastiena Loeba nikdo nepřipraví, naopak na příští rok je karta otevřená tak, jako ještě nikdy v posledních deseti letech nebyla.

Autoweb.cz

8.10.2012 9:15

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist