Lidový vůz od Bentley mizí v nedohlednu

Třetí model Bentley zůstává na stole, téměř jistě však nebude levnější než Continental. Musel by ubrat na standardech kvality, což je pro Brity nepřípustné.

Britský výrobce prvotřídního zboží na čtyřech kolech plánuje obohatit svou nabídku o třetí modelovou řadu. V rozporu se spekulacemi posledních měsíců však nepůjde o levnější model. U Bentley tuto možnost po nedávné výměně vedení zavrhli, pokusí se raději zůstat na stejné cenové hladině jako dosud. V úvahu tak připadá například luxusní SUV.

Tradiční zákazníci (ne že by jich bylo mnoho) kroutili hlavami už když před lety sjela plachta z Continentalu GT. Dostat se pod jeho čtyřmilionovou cenovku a zachovat současnou extrémně vysokou úroveň kvality by bylo pro malého výrobce obtížné. Přestože výš padla zmínka o SUV, ve skutečnosti nemá nikdo nejmenší tušení jak bude nový model vypadat. Nevíme dokonce ani to, na které vyjede platformě. Možností je mnoho, kromě podvozků Continentalu a Mulsanne má Bentley k dispozici vlastně veškerou techniku koncernu Volkswagen.Přesto se musíme k písmenkům SUV vrátit i ve třetím odstavci. Bentley nebude populární třídu přehlížet hned z několika důvodů. V Británii si jistě dobře všimli, jak se potenciální konkurent, Range-Rover, vyrovnal s hospodářskou krizí. Prodeje klesly, ale rozhodně ne katastroficky. Zvýšení stability prodejů byl přitom hlavní důvod, proč předchozí šéf Bentley Franz-Josef Paefgen třetí model naplánoval. Pominout bychom neměli ani skutečnost, že Paefgenův nástupce Wolfgang Dürheimer měl dřív na starosti produktové plánování u Porsche. Z Německa si přivezl mimo jiné uznání za veleúspěšný projekt Cayenne.

autoweb.cz

7.3.2011 6:55

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist