Lexus zahajuje vesmírný program, startuje prostřednictvím jednomístné stíhací rakety

Namísto auto vesmírné lodě? Jak se zdá, tak japonská automobilka posunuje svou výrobu do jiných sfér a chystá se překonat zemskou tíž.

Jak se věci mají? Společnost Lexus oznámila tvůrčí spolupráci s filmovým studiem EuropaCorp. Prvním výsledkem partnerství bude v roce 2017 velmi očekávaný vědecko-fantastický film Valerian a město tisíce planet a Lexus spolupracoval s tvůrčím týmem na vizi jednomístné stíhací rakety Skyjet, která se ve filmu objeví.

Auta Lexus umí, o tom žádná, ale jak to dopadlo raketou? Tvůrci filmu Valerian vytvořili Skyjet s cílem představit létající stroj, který na jednu stranu vychází z reality, ale současně zapadá do světa snímku Valerian, který se odehrává v 700 let vzdálené budoucnosti. Tým tvůrců se sešel s hlavním konstruktérem společnosti Lexus Takeaki Katem a jeho týmem, aby projednali včlenění uvěřitelných imaginárních technologií i současných designových prvků do konečné podoby rakety. Design Skyjetu bude rovněž obsahovat přizpůsobenou stylizaci charakteristické masky chladiče Lexus ve tvaru „vřetene“ a bude mít podobná přední světla jako připravované kupé Lexus LC, které má být uvedeno na trh v roce 2017.

Snímek Valerian a město tisíce planet je nabitý hereckými hvězdami včetně takových jmen jako Clive Owen, Ethan Hawke, Rihanna a Kris Wu. Projekt je dosud nejambicióznějším filmem Luca Bessona a rozpočtově nejdražším evropským filmem, jaký byl kdy vyroben. Tento celovečerní film je adaptací francouzského komiksového seriálu Valerian, který napsal Pierre Christin a ilustroval Jean-Claude Mézières. Film produkuje Virginie Besson-Silla. „Jako partnera jsme hledali značku, která je průkopníkem v oblasti inovací a technologií a která se spíše než na minulost zaměřuje na budoucnost, což Lexus splňuje,“ uvedl ke spolupráci Luc Besson.

„Jakožto fanouškům filmů a předchozích děl Luca Bessona je společnosti Lexus ctí, že může pomoci uvést Lucův sen do života,“ řekl David Nordstrom, generální manažer oddělení Global Branding Department společnosti Lexus, a dodal k vývoji stíhačky Skyjet: „Byla to pro nás velká výzva. Abychom dokázali začlenit filozofii designu a technologické inovace společnosti Lexus do tohoto projektu. Těšíme se rozvoj našeho partnerství se společností EuropaCorp a usilujeme o to, abychom v příštích letech nabídli divákům ty nejúžasnější zážitky.“

11.11.2016 2:55

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist