letos-zacne-modernizace-dalnice-d1-352x198.jpg

Letos začne modernizace dálnice D1

dopravní předpisy v čr

Nejstarší a nejdelší dálnice D1 se dočká rekonstrukce. Kompletní dokončení se chystá na rok 2018.

Diskuze

5 komentářů

  Arnošt

  5 let bude omezený průjezd do Brna a možná i déle. Za tu dobu a stejné peníze je možné dokončit R 35 v úseku Hradec-Přerov a uvést do pravozu rezervní tah na Brno a Ostravu. Potom bude čas i prostor na generálku D1. Těch 5 let se dá vydžet se stávajícím stavem D1. Pochopitelně je potřebí utlumi zbytné stavby (R35 v úseku Turnov – Hradec, D11 do polska a pod.).

  Martin

  Celý úsek Výškov – Olomouc je deklasován na drahou okresku. Kde sice musíte mít známku, ale musíte jet jen 100km/h. Na Rakouských okreskách můžu jet rychleji :-/ .

  Martin

  Stejně se před Prahou všichni postaví do dvou levých pruhů – i kdyby dálnice měla 12pruhů. A pár \“takyřidičů\“ spolehlivě zacpe i poloprázdnou dálnici. Takže se tak akorát draze postaví zbytečné parkoviště …

  Honza

  Bylo by docela dobrý kdyby celá dálnice byla naprojektována na vyšší povolenou rychlost. Dnešním trendem je všechno zrychlovat tak proč by měla zůstávat 130?

  na rakouských okreskách je to myslím stále limit 100km/h . Zajímavé je, že tuto rychlost často dodržují i na dálnicích, kde mohou jet rychleji. Asi nejsou takový šílenci jako my….

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist