Letní pneumatiky Michelin na vozech úpravce Carlsson? Ano, spolupráce byla uzavřena.

Výrobce pneumatik Michelin dodává svou moderní technologii prostřednictvím pneumatik nově pro vozy německého Carlsson

Představovat Michelin nemá smysl, společnost, která vyrábí pneumatiky snad na všechny druhy aut znáte. A jistě vám není neznámá i značka Carlsson, která se  specializuje na vylepšení vlastností sportovních a luxusních vozů značky Mercedes-Benz a v minulosti i například Citroën.

Carlsson tak nyní bude na své vozy obouvat prémiové pneumatiky, které pomohou vylepšit vlastnosti upravovaných vozů na maximum. Zákazníci si nyní mohou vybrat ze tří dezénů Michelin Pilot Sport 3, Pilot Super Sport a Pilot Sport Cup 2. Pro Michelin je tato spolupráce velmi důležitá a proto vytvořil speciální divizi “Specialty Products”, která je součástí oddělení Michelin Motorsports. Cílem týmu je se starat o speciální přání zákazníků, kteří vlastní ultra high-performance vozy. Orientují se především na malé výrobce vozů a na úpravce.


“Spolupráce mezi námi a značkou Carlsson je pro nás velmi prestižní záležitostí, protože můžeme být v kontaktu s opravdovými nadšenci a prestižními zákazníky, pro které, stejně jako pro nás, je požitek z jízdy důležitou charakteristikou našich produktů,” říká Lorenzo Giovanelli, ředitel divize Specialty Products, Michelin Motorsport. “Spolupráce přesně odráží naší strategii pro výkonné vozy, u nichž je výkon, požitek z jízdy a adrenalin důležitou součástí image. Navíc máme možnost naše nadšení sdílet se zákazníky značky Carlsson prostřednictvím portfolio našich produktů.”

Michelin Pilot Sport Cup 2
Vyrobené pro jízdy na okruhu a zároveň certifikované i pro normální vozovku. Naleznete v ní technologie závodních pneumatik. Pro jejich výrobu se používají stejné postupy a technologie jako pro výrobu závodních pneumatik. Dezén Michelin Pilot Sport Cup 2 obsahuje technologii Bi-Compound, která v sobě integruje různé pryžové směsi pro vnitřní a vnější sekci běhounu. Vnější část je vyrobena z vysoce molekulární elastomeru, jehož tvrdost byla speciálně navržena, aby zajistila maximální přilnavost a vynikající záběr na suchu v zatáčkách. Naopak vnitřní část běhounu je vyrobena ze směsi, který obsahuje tužší elastomer zodpovědný za přesné řízení. Variabilní kontatktní plocha 3.0 nahrazuje předchozí generaci, která se používá u pneumatiky Michelin Pilot Super Sport. Tato technologie optimalizuje tlak v kontaktní ploše tak, že vždy je styčná plocha mezi pneumatikou a vozovkou stejná i při prudkém zatáčení.

Ve vnitřní struktuře je také důležitý aramidový pás, vyrobený z velmi pevných vláken s vysokou pevností v tahu. Jinými slovy je tento vnitřní pás 5x odolnější než stejný pás z oceli. Je umístěn v koruně pneumatiky a upravuje napětí mezi rameny a středem pneumatiky. Výsledkem je tvarově stabilnější obutí a stopa pneumatiky zůstává konstantní i při velmi vysokých rychlostech. Patková oblast je o 10% širší než tomu je u tradičních sportovních pneumatik. Je vyztužena vysoce modulární pryží zvyšující příčnou tuhost a tím i ovladatelnost a sportovní požitek z jízdy. Vizuálně se tato pneumatika také odlišuje od standardních sportovních pneumatik. A to díky speciálnímu procesu tvarování a vulkanizace. Technologie s názvem Michelin Velvet Technology® umožňuje vytvářet kontrasty mezi odstíny černé, čímž si pneumatika uchovává efekt sametové bočnice a údaje na bočnici jsou tak lépe čitelné. Pneumatika MICHELIN Pilot Sport Cup 2 je dostupná v rozměrech 19 až 21 palců a v šířce 235 až 325 milimetrů.

Michelin Pilot Sport 3
Pro zajištění vylepšených bezpečnostních vlastností MICHELIN Pilot Sport 3 na vlhkých vozovkách, přesnosti řízení na suchých cestách a dlouhé životnosti, vyvinul výzkumný tým Michelinu produkt do kterého integroval nová technologické vymoženosti v oblasti použitých surovin, tvaru a vnitřní architektury pneumatiky. Zaprvé. Unikátní směs Green Power, která poprvé kombinuje výše uvedené technologické inovace. Nová směs je navržená tak, aby zajistila nejlepší možnou přilnavost na mokrých silnicích. Zadruhé. Michelin vytvořil Anti Surf System, speciálně tvarované rameno pneumatiky, které umožňuje odvádět velké množství vody. V neposlední řadě. Michelin vynalezl speciální architekturu pneumatiky Programmed Distortion Tato inovace umožňuje přesnější řízení a zároveň delší životnost pneumatiky. Michelin Pilot Sport 3 obsahuje originální technologii umožňující udržet pryžovou složku pneumatiky v optimální teplotě při každé situaci. Při nízké rychlosti se běhoun pneumatiky zahřívá rychleji, aby dosáhl potřebné úrovně flexibility pro dobrou trakci. Při vysoké rychlosti naopak tuhne, aby nepřesáhla požadovanou úroveň teploty. Michelin Pilot Sport 3 je dostupný v rozměrech 15 až 20 palců, šířka běhounu 195 až 285 milimetrů.

Michelin Pilot Performance Days

Zobrazit všechny fotografie

Michelin Pilot Super Sport
Tato guma v sobě kombinuje tři technologie: zesílený nárazník s vláknem Twaron®, dezén s pryžovou směsí Bi-Compound a variabilní kontaktní plocha druhé generace. Vlákno s vysokou hustotou Twaron® je používáno u vybavení pro takové sportovní aktivity, jakými jsou tenis, plachtění nebo jízda na horských kolech. Tento materiál můžete vidět i v leteckém průmyslu, ochranných vojenských pomůckách a samozřejmě v motoristickém sportu. Twaron® poskytuje MICHELIN Pilot Super Sport vynikající stabilitu při vysokých rychlostech. Umožňuje lépe rozložit tlak. Původně vyvinuta pro závodní pneumatiky. Tato technologická novinka používá dvě rozdílné gumové směsi na levé a pravé straně běhounu. Na vnější straně je to unikátní elastomer obohacený o směs sazí (vyvinutý speciálně pro závody 24 hodin Le Mans).

Zajišťuje výjimečnou životnost a extrémní odolnost i v nejprudších zatáčkách. Na vnitřní straně se nachází nejnovější generace elastomerů, která umožňuje pneumatice bezpečný průjezd mokrým povrchem. Pneumatika je schopná se přizpůsobit i těm nejmenším nerovnostem vozovky. Variabilní kontaktní plocha 2.0 Ať zrychlujete na rovině nebo projíždíte zatáčkami ve vysoké rychlosti, vždy je zajištěna optimální přilnavost. V zatáčce se tvar styčné plochy změní, ale množství gumy, která je ve styku s povrchem vozovky, zůstává stejné. Síly a teploty jsou do styčné plochy rozděleny mnohem rovnoměrněji, a to díky nejnovějším softwarům pro digitální stimulaci používaným v letectví a v automobilovém průmyslu. Pneumatika Michelin Pilot Super Sport je dostupná v rozměrech 17 až 22 palců, se šířkou běhounu od 205 do 345 milimetrů.

30.7.2014 11:19| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist