Legendy, největší motoristická akce roku, naznačuje program

Pořadatele unikátního podniku vzkazují - automobily jsou umělecká díla, zaslouží si vlastní oslavu. Souhlasíme. Těšit se můžete na následující...

Do Prahy v polovině června dorazí první ročník na české poměry unikátní motoristické slavnosti Legendy, která nabídne setkání s uznávanými osobnostmi motorismu a představí obdivované automobily staticky i v pohybu.

V anglickém parku Psychiatrické nemocnice Bohnice budou návštěvníci svědky akce, která ve vysokém stylu představí na jediném místě závodní vozy, veterány, současnou automobilovou a motocyklovou produkci. Skvělé, tohle „zavání“ noblesou a stylem tradičních britských automobilových setkání, žádný umouněný sraz někde u čerpací stanice nebo setkání v kempu!

„Inspirovaly mě akce jako Salon Privé v Londýně a když jsem se porozhlédl po českém prostředí a kvalitě místních akcí, rozhodl jsem se připravit Legendy jako velkou oslavu motorismu, kdy na jednom místě budou k vidění ty nejkrásnější vozy napříč dobou,“ objasňuje vznik slavnosti Legendy její zakladatel Lubor Kos z agentury CUBE production a pokračuje: „Jsem si vědom toho, že mnohé výstavy a veletrhy u nás měly v posledních letech sestupnou tendenci a s těmito stigmaty se budeme muset vypořádat i stran vystavovatelů. Nicméně Legendy jsou pojaty jinak, velmi stylově á la haute couture. Chceme totiž, aby se bavil úplně každý i ten, kdo třeba doposud v automobilech nespatřoval díla s uměleckou hodnotou.“

Před rokem si Legendy odbyly v Bohnicích předpremiéru, letošní akce je desetinásobkem té loňské. Zvyšuje se hlavně potřeba bezpečnostního a logistického zázemí, čímž se navýšil i rozpočet. „Polovinu hradí partneři. Některým se líbila už předpremiéra, dalším se zamlouvá celková myšlenka a pojetí. Jsou i potenciální partneři, kteří ještě chtějí vidět Legendy v plné kráse. Ale celkově je vývoj v této oblasti kladný.“ A na jaká auta se můžeme těšit?

Asi snad na všechna, bez ohledu na rok výroby… Namátkou to je Bugatti 35B, BMW M3 DTM, Alfa Romeo 155 DTM, Mini JCW S2000, kolekce PORSCHE a FERRARI, rudá svině a racek od Mercedesu nebo okřídlené Audi Sport Quattro třídy B plus samozřejmě moderní závodní speciály, současná produkce automobilek, a tak dále a tak dále. Legendy nebudou jen o autech, ale (také) o lidech, mezi hosty tak potkáme třeba Stiga Blomqvista, Johna Hauglanda, Tomáše Engeho, Václava Pecha, Martina Prokopa, Jana Kopeckého a další.

Pojďme tedy na konkrétní data a čísla, motoristická slavnost Legendy se koná 14. – 15. června 2014, v parku PL Bohnice, veškeré info najdete na webu pořadatele Legendy.cz, lístky lze koupit v předprodeji v síti Ticketpro a základní vstupné je 350,- Kč/osoba/den, rodinné vstupné je 550,- Kč/2 dospělí + 3 děti do 15 let/den plus jsou tady slevy pro studenty, děti a seniory.

7.5.2014 10:00| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist