Legendární Taxi se vrací na filmová plátna, bílý Peugeot si nově vyšlápne na Ferrari

Francouzské Rychle a zběsile se dočkalo nového pokračování. Bílý Peugeot 407 u toho bude opětovně, ústřední herecká dvojice se ale bohužel již nevrátila. První ukázka tak spíše odrazuje, než aby lákala k návštěvě kina. Možná jsme ale jako fanoušci originálu jen příliš kritičtí.

Pamatujete na dnes již pomalu kultovní první díl francouzské série Taxi? Za jejím zrodem stál duchovní otec Brutální Nikity či Leona Luc Besson, ten však na režisérskou stoličku v tomto případě neusedl. Místo toho se spokojil s rolí producenta a scénáristy, přičemž v rámci druhé profese svou práci odvedl za pouhých 30 dní, když čekal na schválení svého dalšího projektu Pátý element. Jakkoliv se přitom oba filmy staly hitem, každý z nich byl o něčem jiném.

Taxi, které se objevilo pár let před prvním dílem Rychle a zběsile, sledovalo osudy někdejšího prodavače pizzy Daniela, který se rozhodl naplnit svůj životní sen a usedl za volant taxíku. Tím byl Peugeot 406, který v dané době ještě neměl ani ponětí o nějakém downsizingu a proto mohla pod přední kapotou vrnět Vé-šestka. Že přitom roztáčela pouze přední kola, filmařům samozřejmě nevadilo. Na plátně se totiž dá nasimulovat cokoliv.

Poté, co tedy Daniel byl donucen ke spolupráci s policií, vyrazil se svým „pažoutem“ a poněkud nešikovným inspektorem Emilianem po stopách německého gangu, který vykrádal banky za pomoci páru Mercedesů 500E. Tedy těch třícípých hvězd, na jejichž vývoji pracovalo i Porsche. V reálném světě by přitom tyto vozy ukázaly francouzskému sedanu záda na první rovince, nicméně jak již bylo řečeno, plátno snese všechno.

I přes plytký příběh a nereálné řádění za volantem ovšem Taxi vytahalo z peněženek diváků nemalé peníze, pročež není divu, že vznikl i druhý, třetí a čtvrtý díl. Každý přitom kvalitativně zamířil pod svého předchůdce, vrchol trapnosti pak představoval americký remake. Zdálo se tedy, že bílý Peugeot (ve čtyřce došlo na výměnu 406 za novější model 407) již definitivně zmizel v propadlišti dějin. Nakonec ale vyrazí ještě za jedním ritem.

Aktuálně je přitom na světě první trailer, který však naznačuje, že nejspíše nepůjde o zrovna slavný návrat. Ze „záhrobí“ se totiž vrací pouze producent Besson, bílé taxi a vedlejší postava komisaře Giberta, který ze sebe v posledních dílech dělal ještě většího pitomce, než jakým byl Emilian. Ten se ale již v novém díle neobjeví, stejně jako Daniel. Místo toho dorazí jeho synovec, který měl modifikovaný Peugeot 407 zdědit.

Opětovně přitom půjde o hledání lupičského gangu, přičemž ten protentokrát nedorazil do Marseille z Německa, nýbrž z Itálie. Logicky tedy u toho bude i Ferrari, i s tím se však francouzský sedan nakonec dozajista vypořádá. Premiéra je naplánovaná již na letošní duben, prozatím nás ale do kina nic neláká. Jste na tom stejně? Nebo si zkusíte tuhle jízdu ještě jednou užít?

1.2.2018 7:00| autor: Tadeáš Krátil

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist