Lee Iacocca míří do Chrysleru

Chrysler zatoužil po svém bývalém šéfovi Iacoccovi, který se má vrátit z penze a postavit se do čela nové marketingové kampaně.

Lee Iacocca bývá označován za nejlepšího prodejce aut na světě. Proslavil se úspěšnou restrukturalizací Chrysleru v osmdesátých letech, kdy se firma potácela v hluboké krizi. Za jeho vlády se zrodila i slavná ikona nesoucí název Voyager. V Chrysleru působil až do svého odchodu do důchodu v roce 1992. Přátelské vztahy s firmou však zhořkly v roce 1994, kdy byl spojován s nepřátelským převzetím, za nímž stál investor Kirk Kerkorian, majitel řady kasin v Las Vegas. Chrysler posléze odmítl plán na pojmenování nového sídla společnosti po Iacoccovi. Když se měl koncem devadesátých let po fúzi s Daimlerem vrátit jako poradce, vetoval ho prý nový šéf DaimlerChrysler Jűrgen Schrempp. Na důkaz usmíření nyní Chrysler slíbil darovat peníze Iacoccově charitativní oraganizaci na podporu výzkumu cukrovky. Stále populární osobnost amerického automobilového průmyslu, které je dnes 81 let, se brzy objeví na televizní obrazovce. Naposledy v reklamách vystupoval v 80. letech se sloganem „pokud najdete lepší auto, kupte si ho“. Tentokrát bude hlavní postavou kampaně Jason Alexander, bývalá hvězda sitkomu Seinfeld. Na druhou stranu si však stále dost lidí jméno Lee Iacoccy spojuje s jeho třicetiletým působením u Fordu, kde pracoval ještě před nástupem do Chrysleru. Podílel se mimo jiné na vzniku legendárního Mustangu.

Jan Cacek

8.7.2005 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist